Rodiče vítáni

Daleko na severu 9.1.2023- 13.1.2023

V druhém lednovém týdnu od 9.-13.2023 jsme opravdu cestovali daleko, a víte kam to bylo? – „DALEKO NA SEVER“, to je totiž název tématu, se kterým jsme tento týden pracovali.

Děti se dozvěděly, kde se nachází severní a jižní pól, jaké jsou tam podnební podmínky, jaké druhy zvěře se zde vyskytují, zda-li zde někdo bydlí. Pro lepší orientaci jsme při naší vzdělávací činnosti použili glóbus a atlas světa.

Výtvarně jsme se zdokonalili ve stříhání, malování prstíkovou metodou nebo i v kreslení, kde si upevňujeme správný návyk držení tužky, tkzv. špetkový úchop. Děti se samy mohly rozhodnout, jakou variantu výtvarné tvorby si zvolí. Výsledek jejich snahy můžete shlédnout na nástěnce v šatních prostorách naší Mravenčí třídy.

Každé dopoledne, za slunce, větru či deště jsme vyráželi za toulkami po okolí naší školičky. Navštívili jsme přilehlý lesík, pohráli si na honěnou na loukách a pozorovali proměny přírody daného ročního období. Ve čtvrtek nás však čekala velká výprava – ke správnému cílu nás vedla buzola, šli jsme na sever a hrozně moc jsme toužili dobýt Severní pól. Na cestu jsme se řádně vybavili dobrou náladou, teplým oblečením a vynikající svačinkou z domova. A co myslíte, došli jsme do cíle…? No to vám neprozradíme, pokud ale někde na procházce narazíte na českou vlajku s obrázkem mravenečka, pak vězte, že jsme tam byli a severní pól dobyli ( alespoň imaginárně ).

„Náš hrací páteček“, to je den, na který se těší každý mraveneček. Děti mají možnost si dopoledne společně pohrát a bavit se hračkami, které je zajímají a když už byla ta možnost volby, jednohlasně si odhlasovaly návštěvu školkové zahrady, na kterou se opravdu všichni moc těšili a pěkně se zde vydováděly.

A to je konec pohádky, zazvonil zvonec a pracovnímu týdnu je konec. My Vám přejeme krásný víkend, plný pohody a odpočinku a v pondělí se na Vás budeme moc těšit a nezapomeňte, s úsměvem jde všechno lépe.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko