Rodiče vítáni

Dary přírody, loučení s létem 26. 9. – 30. 9. 2022

Poslední zářijový týden jsme v pondělí započali krásným divadelním představením „Jak se Barborka zatoulala“, které se konalo v Beruškách.  Děti měly možnost potkat se i se staršími kamarády z ostatních tříd. Moc se nám hraná pohádka plná písniček líbila a na závěr jsme si i zatančili.

Úterní den patřil výtvarné činnosti, děti malovaly dle vlastní fantazie královskou korunu pro krále či královnu ku příležitosti svátku Svatého Václava, patrona České země, který byl dětem pomyslně představen v komunitním kruhu.

Příjemným odpočinkovým dnem, zvláště pro děti, které se v MŠ pomaleji adaptují, byla středa, která se nesla ve znamení státního svátku – MŠ uzavřena.

V druhé polovině týdne jsme si převyprávěli a zahráli pohádku O veliké řepě a opět prohlubovali naše chuťové buňky a ochutnávali různé druhy ovoce a zeleniny, opakovali si, do jaké skupiny co patří a kde co roste.  A když jsme se tak vitamínově posílili, vyrazili jsme na procházku do lesa pozorovat přírodní změny, spojené s tímto ročním obdobím.  Viděli jsme toho opravdu mnoho, např. houby (jedlé i nejedlé), krmelec, listnaté i jehličnaté stromy a zpět do školky jsme se vrátili i s lesní výslužkou (kaštany, ořechy, žaludy, šípky), která nyní zdobí naši třídu.

Naučili jsme se písničku o černém kosákovi, s černým kabátkem a žlutým nosem…. tak schválně, drazí rodiče, komu už ji doma vaše mravenčí ratolest zazpívala :-)?

Přejeme krásný víkend a v pondělí 3. 10. se na vás budeme v mraveništi těšit, snad dorazíte všichni s úsměvem na líci.

Ája, Hanka a Dáša

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko