Rodiče vítáni

Den Země 22. 4.

Tento týden jsme začali o den později díky velikonočním svátkům, ale zvesela. A to díky dvěma oslavencům, Terezce a Davídkovi S. Společně jsme jim zazpívali narozeninové přání a pochutnali si na bonbónkách, které oba na oslavu přinesli.

Jelikož v pátek 22. 4. slavíme Den Země, bylo téma tohoto týdne krásné a barevné. Většinu času jsme věnovali právě naší planetě. Povídali jsme si, jak se k ní máme chovat, aby nám vydržela i pro další generace. Říkali jsme si, co vše potřebujeme k životu – vodu, kyslík a sluníčko. Abychom měli dostatek vody, musíme s ní šetřit. Abychom měli kyslík (zdravý vzduch), nesmíme znečišťovat přírodu. To uděláme např. tak, že nevyhazujeme odpadky do přírody a třídíme odpad.

Při výtvarné činnosti si děti vytvořily pomocí techniky malování přes igelit každý svou planetu Zemi. Jednu velkou společnou jsme udělali ze čtvrtky a krepáku. Nakonec jsme ji doplnili obtiskem ručičky.

Ve čtvrtek jsme se společně s Motýlky vydali navštívit mateřskou školu Pampelišku. Cestu tam jsme si zkrátili autobusem. Ten nás dovezl k obecnímu úřadu, kde na nás čekal pan starosta. Děti mu zazpívaly a dostaly malou sladkou odměnu. Dál jsme pokračovali pěšky. Při příchodu do Pampelišky jsme posvačili a posilněni jsme si pak užili řádění v připraveném pestrém programu. Ale čas nezastavíte. Nasadili jsme si batůžky a vydali jsme se na cestu zpět. Tu už jsme absolvovali celou pěšky. Cestou necestou, polem ne polem jsme pozorovali jarní přírodu a zvířátka. V polovině cesty jsme nabrali energii díky druhé svačince. Na oběd jsme dorazili dokonce dříve, než jsme plánovali.

Ve středu proběhla brigáda s rodiči, v rámci které se kopal výkop pro rozvod dešťové vody pro zalévání zahrady celé MŠ.  Počasí vyšlo naprosto dokonale a ještě před deštěm jsme měli hotovo. V pátek pak proběhla zkouška tlaku a vše dopadlo na výbornou. Voda teče a tak máme všichni radost, že jsme pro tu naši planetu udělali něco na víc 🙂

Hanka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko