Rodiče vítáni

Digitální technologie-dobrý sluha, ale zlý pán! 28.11. – 2.12.2022

V přelomovém  týdnu  od 28.11  do 2.12. jsme pracovali se zajímavým tématem „ Digitální technologie“. Děti toto téma zaujalo, dozvěděly se rozdíly mezi mobilním telefonem a pevnou linkou, zjistily, jaké základní věci se dají provádět na počítači, jak funguje fotoaparát. Veškeré toto vybavení bylo dětem k dispozici a každý z nich si poté mohl vybarvit svůj vlastní mobilní telefon. Novinkou pro některé z Mravenečků byla naše digitální včelka Bee bot, kterou jsme se učili společnými silami programovat. Zároveň i Albi knížka byla pro nás velkým přínosem, při přiložení el. tužky jakéhokoli obrázku v knize, sdělí tato mluvící tužka dětem, o jakou věc se jedná.

Středa byla opět sportovní, naši malí mravenčí bruslaři vyrazili na svoji poslední školičku bruslení do Velkých Popovic a nutno podotknout, že si zaslouží velikánskou pochvalu. S tímto náročným sportem se poprali velmi statečně.

Čtvrteční ráno přineslo první prosincový den, což pro nás Mravenečky značilo zdobení vánočního stromečku ve třídě. Děti si na stromeček věšely vánoční ozdoby, třídou se linula hudba vánočních koled a my tak pomalu nasávali počínající vánoční atmosféru.

Společně s našimi kamarády z ostatních tříd jsme nazdobili náš školkový stromeček, na naší zahradě. Ozdoby, které jsou k vidění, byly vlastnoručně dětmi vyrobeny a protože je naše školka zaměřena na ekologii, snažili jsme se o výrobu ozdob z čistě přírodních materiálů. Moc se nám to povedlo a zpěv vánočních koled všech dětí z MŠ byl příjemným zpestřením našeho dne.

Páteční ráno přijela do školky návštěva „ Cirkus Adonis“. Teda to Vám byla taková legrace, děti se smály, zpívaly, kouzlily, tančily a kdo se nebál i vystoupit, sladká odměna ho neminula.

Po zhlédnutí představení jsme všichni vyrazili k místní pekárně u hlavní silnice. Tam jsme totiž také nazdobili stromeček, ozdobami z naší školkové dílny a čekalo nás za naši píli sladké překvapení. Každé dítko, které se této návštěvy účastnilo, obdrželo linecké cukrovíčko ve tvaru stromečku.

Nutno říci, že jsme měli ale krásný týden, plný her, radosti, smíchu a zábavy, ale také vzdělávání a učení, třeba nových písniček, či básniček. A už teď můžeme říci, že se nemůžeme dočkat dalšího týdne. To k nám do školky přijde čertík, anděl a Mikuláš, ale my se čertů nebojíme, my totiž nezlobíme 🙂

Tak krásný víkend všem a v pondělí  5. 12. na viděnou.

Dáša s Hankou a Renatkou

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko