Rodiče vítáni

Hody, hody doprovody

Termín od 25.3. – 29.3.2024

Je ráno, budík zvoní, otevřete svá očka děti, vykročte pravou nožkou z postýlky a šupky dupky do školky 🙂

Máme před sebou celkem tři dny, ve kterých se potkáme u nás v Mraveništi. Čekají nás totiž velikonoční prázdniny, a jak Vás všechny známe, zajisté se na ně už teď moc těšíte.

V pondělí jsme se našim tradičním rituálem přivítali. Pohladili jsme se a popřáli krásný den a oslavili s Nelinkou její krásné narozeniny. Pověděli jsme si, co nás čeká, a seznámili jsme se s novým tématem HODY, HODY DOPROVODY. Vysvětlili jsme si, co jsou velikonoční svátky, že jsou to svátky jara a jaké zvyky a tradice známe a které z nich dodržujeme. Zároveň jsme se podíleli aktivně na přípravě našeho velikonočního jarmarku, který se u nás ve školičce konal. Věříme, že se Vám u nás návštěvě líbilo a Vám všem, kteří jste přispěli jakoukoli částkou a zakoupili některé z našich výrobků či dobrot, z celého srdce děkujeme.

Od úterního rána jsme tvořili. Jednalo se totiž o křehké tvořeníčko. My se totiž rozhodli nabarvit vyfouklá vejce, které si měly děti v pondělí za domácí úkol přinést. Malý černý puntík mají ti, co si vejce nedonesli, velkou pochvalu mají ti, co přinesli více a mohli tak pomoci ostatním, kteří svůj úkol opomněli…… Tak věříme, že se příště polepšíte a své úkoly si splníte :-). Nabarvená vajíčka posloužila jako zápich do jarního osení, které si děti zasely již v předchozích  dnech. Věříme, že tato velikonoční dekorace krásně vyzdobí Vaši domácnost.

Nezapomněli jsme si připomenout tradiční velikonoční zvířátka a následně si zazpívali písničku Pásla ovečky a zahráli si na zajíčka.

Středu jsme pojali jako malý páteček, právě proto, že čtvrtek a pátek je MŠ uzavřena. Děti si měly možnost hrát dle svých vlastních představ a své vlastní fantazie. Různá zákoutíčka v naší třídě jsou skvělým hracím nástrojem pro naše Mravenečky, takže se u nás v kuchyňce vaří, v obchůdku prodává nebo se pracuje s nářadím u ponku, vozí se panenky v kočárkách, staví se velké věže, či domečky z molitanových kostek, no prostě je nám tady krásně.

A to samé přejeme i my Vám, aby Vám bylo během těchto jarních svátků krásně, abyste si je užili v kruhu rodinném a hlavně pospolu s těmi, které máte rádi.

Krásné Velikonoční svátky Vám přeje

Ája, Lucka, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko