Rodiče vítáni

Má vlast 17.10 – 21.10.2022

Na třetí říjnový týden připadlo téma “ Má vlast“. Jedná se o celek, o kterém lze s dětmi hovořit mnoho hodin. Proto jsme se v jednodušší formě snažili dětem představit naši vlast, ať již pomocí pohádek, písniček, vyprávění či didaktických obrázků. Poslechli jsme si českou státní hymnu, některé děti ji zvládly již samy zazpívat, pověděli jsme si, jaká velká města v naší republice jsou a které město je hlavním městem, kde sídlí pan prezident a jak se jmenuje, jaká řeka protéká Prahou atd…. Děti naše toulky Česku republikou moc bavily a hledání v mapě bylo pro ně zábavou.

Nezapomněli jsme ani na českou státní vlajku, tu jsme si i výtvarně ztvárnili. Pomocí temperových barev děti měly za úkol vybarvit předkreslené tvary a umístit správně barvu dle předlohy, kterou měly k dispozici. Jak moc se jim to povedlo, můžete zhodnotit samy, k nahlédnutí v šatních prostorách naší mravenčí třídy.

Každý den jsme pobývali v dopoledních hodinách na čerstvém vzduchu. Na školkové zahradě nám je krásně, každé z dětí si najde aktivitu, která ho pohybově nadchne, ať již je to jízda na kole, motorce, či odrážedle, nebo i kolektivní míčové hry, či vaření ve venkovní kuchyňce nebo skákání číselného panáka, u kterého nenásilnou formou zopakujeme základní číselnou řadu. Ve čtvrtek jsme však vyrazili za bránu naší školičky, šli jsme pozorovat stromy do blízkého lesíka. Poznávali jsme stromy listnaté, či jehličnaté, pozorovali přírodní změny příhodné pro toto roční období a nasbírali spoustu zajímavých přírodnin. Krásné barevné listí jsme nemohli nechat ležet na zemi, tak nás zaujalo, proto jsme si ho nasbírali a společnými silami si vyrobili svůj vlastní listnatý strom, který rovněž zdobí naší šatničku.

Přejeme vám všem krásný víkend, našim malým nemocným mravenečkům brzké uzdravení a naše pondělní společné setkání se budeme moc těšit.

Hanka, Ája, Dáša

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko