Rodiče vítáni

Má vlast – týden od 16. do 20. 10. 2023

Odbila osmá hodina, lampa u Mravenečků již svítila… holá, holá děti, školka volá… 🙂 Pojďte se seznámit s novým tématem tohoto týdne. A víte, jaké to je? MÁ VLAST!

V tomto týdnu jsme děti seznámili s naší vlastí. Děti se dozvěděly, že žijí v České republice (ti starší již věděli), že hlavní město naší republiky je Praha, jak vypadají státní symboly a z jakých barev se skládá vlajka. Poslechli jsme si státní hymnu a kdo znal slova, zazpíval si ji. Prohlíželi jsme si obrázky pražských památek a na Youtube jsme shlédli video pražského Orloje.

Také jsme se dozvěděli, že pan prezident žije na Pražském hradě a všichni jsme se shodli, že bydlet v tak krásné budově by se nám všem moc líbilo 🙂

V komunitním kruhu měl každý svůj prostor povědět ostatním dětem, kde bydlí, alespoň v jaké vesnici. Nebudete tomu věřit, ale spousta dětí bydlí „doma“, ale kde to „doma“ je, neví 🙂 Proto se na Vás s prosbou obrátíme. Zkuste s nimi doma trochu potrénovat Vaše bydliště, v příštím týdnu se na to určitě zeptáme.

Ale my jsme neseděli jen v kroužku, my i výtvarně tvořili. Dle předlohy měly děti zvládnout ve správném pořadí vymalovat temperovými barvami českou vlajku, určit barvy, které jsou potřeba použít a důležitá byla také přesnost malby. To, jak se komu povedla, můžete posoudit sami, naše šatní prostory jsou již v tuto chvíli vyzdobeny.

Samozřejmě jsme nezapomněli ani na zdravý pohyb – ten je pro nás každodenní povinností, ale především radostí. Děti pohybové hry opravdu baví a užijí si u nich spoustu legrace. Třeba taková „židličkovaná, kroužkovaná, na ježka, na sochy“ to jsou u našich Mravenečků velmi oblíbené hry.

V tomto týdnu jsme ani ve zpěvu či recitaci básní nezaháleli. Naučili jsme se píseň Na tom pražským mostě, Vyletěl si pyšný drak nebo Listopad, opakovali jsme básničky Ježek, Bedla a zatančili jsme si taneček Vrabec a sýkorka.

Ve čtvrtek jsme se vydali po okolí školky hledat náš národní strom, lípu. Protože nám zrovna tento den počasí moc nepřálo, vydali jsme se pouze do obecního parku za školku, kde jsme mezi duby a topoly hledali strom, který má listy jako srdíčka. A našli jsme!

V pátek se část Mravenečků zúčastnila výletu do dendrologické zahrady v Průhonicích. Společně s Beruškami jsme měli možnost si projít tuto krásnou zahradu, pozorovat proměny přírody v tomto ročním období a vydovádět se také na dětském hřišti, které bylo dětem k dispozici.

Přejeme Vám nádherný a ničím nerušený, pohodový víkend. Mějte se krásně a po víkendu zase na viděnou.

S přátelským pozdravem

Ája, Lucka, Páťa, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko