Rodiče vítáni

Masopustní veselí 20. 2-24. 2. 2023

V týdnu od 20.-24.2.2023 jsme se zaobírali tématem „Masopustní veselí“. S dětmi jsme si pověděli, jaký význam slovo Masopust značí, proč ho slavíme, jaké pokrmy v daném období jsou podávány, jak slavíme tento zvyk, atd.

V pondělí po našem uvítacím rituálu „Dobré ráno z naší školky“ jsme se pustili hnedle do práce. Řádně jsme se rozcvičili, posilnili vynikající svačinkou a šupky dupky do práce. Čekala nás totiž výzdoba naší třídy, když je ten Masopust, tak hezky zvesela. Snad se nám to povedlo a my oceňujeme snahu našich dětí, které se na přípravách podílely. Jejich kreativní um je k vidění v šatních prostorách, kde popustily uzdu své fantazie a klaun byl na světě. Velký potlesk všem.

Úterní ráno nás trochu rozdělilo. Většina dětí odjela na návštěvu do Solné jeskyně do Herinku, některé děti, které byly zvoleny do Ekotýmu se účastnily setkání s dalšími členy z naší školky a my ostatní jsme se vydali na menší badatelskou vycházku do okolí naší MŠ a pozorovali jsme změny v přírodě.

Středa byla pro nás jedno velké sladké tajemství. Naše třída se proměnila v jednu velkou pekárnu, oblékli jsme si zástěrku a umyli ručičky a pustili se do díla. Tvarohové koláčky z kynutého těsta se nám opravdu povedly, věřte nebo ne, ale všechny děti si moc pochutnaly a vůně čerstvě upečených koláčků se linula celou naší školičkou. Ale nebojte, na malé bruslaře, kteří se pečeníčka neúčastnili, tak jsme nezapomněli, koláčky jsme jim schovali, jsme totiž kamarádi, co se tady mají rádi.

Čtvrtek, tak ten byl pro malé Mravenečky nezapomenutelný. U nás se tančilo a zpívalo, soutěžilo, slavilo …. škoda, že jste nebyli s námi, určitě by se Vám u nás líbilo. Tolik krásných masek se zde sešlo, dokonce nezapomněly i paní učitelky a teta Renatka. Také jsme dopoledne společně s kamarády z ostatních tříd uspořádali masopustní průvod Platanovou ulicí a za hudebního doprovodu a zpěvu jsme se veselili zpívali a dělali tak radostný pohled kolemjdoucím.

Páteček, všichni se těšíme – vy už asi víte proč…. Tento den je pro nás totiž hracím dnem, kde si děti vybírají a volí herní aktivity dle svého uvážení. Dnešní den je zaujalo Lego duplo, bylo krásné sledovat skupinkovou spolupráci jednotlivých dětí. K vidění bylo například ZOO, nebo hasičská stanice. Využili jsme pěkného počasí, ve kterém je cítit již jaro a zaskočili jsme na zahradu naší školky. Pohyb nám rozhodně nechyběl.

Vám všem krásný víkend a budeme se na Vás všechny těšit v pondělí.

Hanka, Dáša, Ája a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko