Rodiče vítáni

MDŽ, Morana 7. 3. až 11. 3. 2022

oučení se zimou a vítání jara – téma, které nás provázelo celým týdnem. Ať už při společném tvoření, povídání, procházkách, ale i cvičení.

V dřívějších dobách byly zimy u nás daleko krutější, než jaké známe dnes. Lidé se těšili na sílu slunce, které vše uzdravovalo. I my se už moc těšíme na jaro. V duchu tradice jsme si tedy v pondělí vyrobili Moranu a společně s kamarády z ostatních tříd naší školky ji za doprovodu říkadel ve čtvrtek vynesli a pustili po vodě. Pokud chcete vidět, jaké to bylo, koukněte na video na našem facebooku 🙂

Dne 8. března je „Mezinárodní Den Žen“. Proto jsme v úterý nelenili a pro maminky, babičky nebo třeba tety vyrobili pomocí barevných papírů, nůžek, razidel a pastelek srdíčkové přání.

Během celého týdne se z koutku se stolečkem pod oknem stala keramická dílna. Pomocí vykrajovacích formiček, špachtliček, skalpelu, nože i šablon si děti vyráběly pítka. A pro připravovaný jarmark další krásné výrobky. Vše se nyní vypaluje v peci a poté si je vybarvíme.

V pátek se naše třída proměnila ve fotoateliér. Se zájmem jsme pozorovali pana fotografa, který si připravoval vše potřebné. A že si přinesl opravdu hodně věcí. Dokonce deštníky. Ale jak jsme záhy zjistili, neměl je kvůli dešti, ale potřebnému světlu. Už teď jsme zvědaví, jaké fotky budou 🙂

Básnička:
Byla zima mezi náma,
ale už je za horama.
Huš, huš, huš,
zimo už se ztrať,
zemi sílu vrať.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko