Rodiče vítáni

Město, vesnice, zahrada (23.5. – 27.5.)

Poslední květnový týden jsme si s Mravenečky přiblížili téma města a vesnice.
Povídali jsme si o rozdílech mezi městem a vesnicí a rozdíly jsme si také ukázali na obrázcích. Skoro každý Mraveneček věděl, jak se jmenuje jeho vesnice, ve které žije, ale také jsme se dozvěděli, že někdo bydlí „přece doma“ 🙂

Během celého týdne jsme si vyrobili papírové město, děti malovaly akrylovými barvami a lepily lepidlem. Město jsme si také vybudovali z dřevěných kostek, stavebnice Kaply, dřevěných kolejích a mašinek, PET víček a na procházce jsem si v lesíku jedno malé město postavilii i ze smrkových šišek.

Děti si v tomto týdnu mohly opět vyzkoušet elektronickou včelku a naprogramovat ji na mapě ČR tak, aby dojela přes čtvercovou síť na mapě např. z Brna do Prahy. Děti pracovaly i s Albi knihou – Atlas světa, kde hledaly Českou republiku a poslouchaly zajímavosti o Praze. Také jsme tento týden pracovali s didaktickou tabulí, se kterou jsme si procvičili nejen dopravní prostředky města a vesnice, ale především paměť.

Ve čtvrtek jsme se mohli dozvědět spoustu zajímavostí o Indii v kulturním programu – Indická inspirace. Paní nám ukázala, jak se obléká tradiční Sárí, do kterého oblékla naší paní asistentku Dášu. Té také nalepila Bindi, tzv. třetí oko. Bindi (z bindu, což znamená v sanskrtu „tečka“ nebo „kapka“) je ozdoba čela nošená zejména v Indii, ale také v dalších zemích jižní a jihovýchodní Asie. Tradičně jde o tečku červené barvy uprostřed čela blízko obočí, ale může jít také o znak nebo šperk nalepen na tomto místě. Tradičně bindi nosily vdané ženy.

V pátek jsme se společně prošli na nedaleké hřiště na Nové Hospodě, kde si děti néležitě zařádily 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko