Rodiče vítáni

Mezinárodní den dětí 30. 5. – 3. 6. 2022.

Tento týden jsme si s dětmi velice užili. Celí týden jsme oslavovali jejich svátek. Povídali jsme si, podle čeho poznáme děti z jiných států a ukázali jsme si nejznámější vlajky. Začátkem týdne nás čekalo vyšetření očiček, které děti zvládly na jedničku. Oslavili jsme Nelinky čtvrté narozeniny. Nelinka nám přinesla nějaké sladkosti. Ve středu nás čekal ten náš svátek a tak už od rána chodily děti v maskách. Tancovali jsme, hráli různé hry. Po svačince, jsme se převlékli do sportovního a šli jsme na zahradu, kde jsem pro děti připravila soutěže. Soutěžily ve dvou skupinkách v pěti disciplínách. Běhaly slalom, chodily s míčkem na lžíci, skákaly přes překážky, kde na konci prolézaly tunelem, chodily na nízkých chůdách a skákaly v pytli.

Ve čtvrtek k nám přišla maminka z Motýlků ukázat jejich domácí mazlíčky. Želvu Barušku, které bylo 19 let a agamu Šarlotku. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí, např. kolik let se dožívá tento druh želv. Děti si nakonec měly možnost Barušku pochovat. Agamu Šarlotku, kterou mají doma krátce, si děti pouze pohladily. Dětem se tato návštěva moc líbila.

V pátek nás čekalo soutěžní dopoledne z pohádky do pohádky, kde nás provázela sama královna. Nejprve jsme se rozehřáli na písničky z pohádek a potom na nás čekali úkoly.  Zdolali jsme slalom v hlubokém lese, nachytali ryby pro vodníka, nakrmili jsme Otesánka, spočítali jsme perníky na perníkové chaloupce a nakonec jsme sestavili puzzle ze všech pohádek, kterými jsme prošli.

Hanka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko