Rodiče vítáni

Mláďata domácí zvířata (9.5. – 13.5.)

V tomto týdnu jsme se věnovali krásnému tématu, a to zvířátkům na statku a jejich mláďatům.

Pracovali jsme s didaktickými obrázky zvířat, které jsme si správně pojmenovali a přiřadili jsme k sobě členy zvířecích rodin.
Na zvířátka jsem si také hráli, stavěli jsme chlívky, domečky a doupata, prohlíželi jsme si obrázkové knihy ze života na statku a v časopisech hledali domácí zvířátka. Děti si hrály s dřevěnou farmou a zvířátky a udělay si slepičku a kuřátko pomocí obtisku ruky.
Povídali jsme si také o tom, co nám jednotlivá zvířátka dávají a proč je chováme.

A abychom si všechny znalosti, které víme z knih a povídání ověřili v praxi, ve středu jsem se s dětmi vydali na půldenní výlet na statek v Chotěticích u Sedlčan.
Po milém přivítání a občerstvení majitelů jsme si statek prošli a prohlédli. Seznámili jsme se s kravičkami a prasátky a ty jsme si také podrbali a nakmili. Mohli jsme si také vyzkoušet, jak se pěkně sedí na traktoru, kde má traktor klakson a dokonce nás pan majitel i na traktoru s valníkem povozil. Jeli jsme se podívat na pastviny, kde se pásly kravičky s jejich telátky. Dále jsme pokračovali ke včelím úlům, které jsme si z dálky prohlédli a poslechli si zajímavé povídání o včeličkách.
Na statku se nám všem moc líbilo a děti byly z výletu nadšené 🙂

V pátek nás ještě čekala rytmická show na zahradě školky, kde jsme si pěkně zatancovali a zařádili na známe České i světové písničky.

Alena

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko