Rodiče vítáni

MOJE RODINA

Týden od 11.-15.9.2023

A je to tu „ budíček, vstávat, halóóó Mravenečci , už je pondělí“, my už  vás vyhlížíme ve školce a moc se těšíme, čeká nás seznámení s novým tématem „ MOJE RODINA“.

„Co si děti představujete pod pojmem RODINA“, tak zněla otázka v našem komunitním kruhu…. Kdo všechno do rodiny patří – máma, táta, bratr, sestra, babi, děda …. Jak kdo z nich vypadá, co dělá, jaký je …. Děti znaly odpovědi a díky svým portfóliím dokázaly i svým kamarádům členy své  rodiny ukázat. Bylo moc pěkné vidět, jak s námi i mezi sebou jednotlivě, začaly hovořit, ačkoli někdo měl zpočátku strach, ale i to jsme postupně odbourali.  K danému tématu jsme se společně naučili i básničku „RODINA“, tak schválně, který z Mravenečků si ji bude pamatovat, vyzkoušejte je doma :-).

Poctivě jsme každý den cvičili, neboť ve zdravém těle zdravý duch. Pohybová cvičení zaměřená na prostorovou orientaci s barevnými plastovými kroužky a overbally děti velmi bavilo, stejně tak jako relaxační dechová cvičení i s krokodýlím pokřikem…

Celý týden nám bylo dopřáváno pěkné počasí, proto jsme se snažili trávit maximum  času na naší školkové zahradě. Zde se dětem velmi líbí, každý si dle vlastní volby zvolí svoji  aktivitu, která ho baví, ať už je to jízda na motorce, odrážedle, nebo tvoření v pískovišti, houpání na houpačce, vaření v kuchyňce, či kreslení na chodník.

V závěru týdne jsme se vydali na společný úklid okolí naší MŠ, a také jsme s dětmi hodnotili, co se jim za celý týden podařilo, co se jim líbilo, případně nelíbilo, co by si přály.

Věříme, že i ten nadcházející týden se bude nést ve znamení pohody, jako byl tento. Naši nejmenší se nám hezky začlenili a takřka zadaptovali, čímž nás opravdu potěšili.

Přejeme krásný víkend, užijte si ho a v pondělí  18.9. di 8:15 hod v mraveništi :-).

A abychom nezapomněli na naše malé marody: „ všem vám přejeme brzké uzdravení“.

Mravenčí tým – Lucka, Ája, Páťa, Dáša a Renatka

Básnička

Co ta očka vidí,

vidí, vidí lidi.

Tátu, mámu, holčičku,

kluka, dědu, babičku.

Spolu bydlí v domečku,

na zeleném kopečku

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko