Rodiče vítáni

Námořníci, piráti 28. 2. až 4. 3. 2022

Na souši i na vodě aneb tento týden byl ve znamení pruhovaných triček, ale i vlajky s lebkou a zkříženými hnáty. Dobrodružné téma bylo moc prima 🙂

V pondělí a úterý jsme si společně povídali o námořnících. O tom, kde se plaví, co vše mají na lodi, ale také jaká zvířátka žijí v moři. Prohlíželi jsme si mapy a globus, abychom viděli, kde je jaké moře a oceán.

Ve středu jsme se sešli v pruhovaných tričkách a vyzkoušeli si život námořníků. Pod vedením kapitánky Áji jsme vypluli na moře vlastnoručně vyrobenou krásnou lodí z velkých kostek. Při plavbě nechybělo pečlivé drhnutí podlahy, zašívání ponožek i lovení potravy. Přitom jsme museli dávat velký pozor, protože kolem lodi se to hemžilo žraloky. I když jsme se snažili udržet správný směr, bohužel jsme ztroskotali na pustém ostrově. Tady nás čekalo setkání s domorodcem, našli jsme výborné ovoce a naučili se, jak zavolat pomoc S.O.S. Trosečníci totiž neměli k dispozici ani telefon, ani internet. Naštěstí vše dobře dopadlo a po svačince jsme se vydali společně s Motýlky hledat pirátský poklad. Cestu nám prozrazovala mapa a dopisy, dle kterých jsme plnili úkoly. Výprava byla úspěšná a o poklad jsme se spravedlivě rozdělili. Video můžete vidět na našich facebookových stránkách.

A víte vy, bez čeho se námořníci i piráti neobejdou? No přeci bez řádné fyzičky. Proto jsme každý den cvičili s úsměvem 🙂

Ve výtvarné činnosti si děti vytvořily svou loď na moři pomocí anilinových barev, soli, barevného papíru a tuže.

V pátek nás navštívili herci se Zelenou pohádkou. Shlédli jsme příběh o Betonovém království, ve kterém žije stále nemocný král a jeho sestřička princezna Maruška. Ta se vydá do světa hledat Matku přírodu, aby pomohla krále i celé království uzdravit. To se nakonec podařilo a Betonové království rozkvetlo. Dětem se představení plné písniček líbilo.

Tento týden se nám sluníčko více ukazovalo, a tak jsme si to užili nejen ve třídě, ale i venku při procházkách v našem okolí nebo na zahradě.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko