Rodiče vítáni

Pojďte, pane, budeme si číst…

27. 2. – 3. 3. 2023

„Pojďte pane, budeme si číst“ je téma, které nás provázelo celý tento týden a bude nás provázet i týden příští. Téma je velmi krásné a zajímavé. U našich Mravenečků nás provázely především pohádkové knížky a leporela, ale také se děti dozvěděly, že existují i jiné druhy knih, ze kterých můžeme čerpat vědomosti a moudra. Například encyklopedie a učebnice. V těchto knihách se můžeme dozvědět mnoho zajímavého.

A protože naši nejmenší, i my dospěláci, milujeme pohádky, jednu pohádku jsme si při pondělku pověděli. Seznámili jsme se s hlavními postavami a pointou celého příběhu. A nejenom to! My si tu pohádku rovnou i zahráli. Některé děti byly pasovány do role herců, jiné do role diváků. Rozhodně to byl velmi krásný divadelní zážitek. Potlesk a ovace ve stoje byly zaručeny. A abychom nezapomněli, pochlubily se Vám doma Vaše/naše dětičky, o jakou pohádku se to jednalo… :-)? No přeci „ O veliké řepě“. Děti už ji velmi dobře znají, tak malý typ na víkend. Můžete si ji doma všichni společně zahrát. 🙂 K pohádce O veliké řepě jsme celý týden prozpěvovali pídničky – Měla babka čtyři jabka, Holka modrooká, Skákal pes, Kočka leze dírou a velmi oblíbenou písničku Mámo, táto v komoře je myš.

Úterní ráno většina dětí odjela do solné jeskyně do Herinku, kde společně s kamarády z Motýlků relaxovaly, inhalovaly, hrály si a vařily různé dobrůtky ze solných krystalků. Ostatní Mravenečci zůstali ve třídě a věnovali se pohádkám, když máme ten pohádkový týden. Kreslili pohádkové postavy z večerníčků, prohlíželi si obrázkové knihy a časopisy a také si někteří vyrobili svůj vlastní papírový obrázek.

Středa byla opět ve znamení sportu. Bruslaři se vydali do Velkých Popovic na další svoje sportovní dobrodružství a věřte nám, pokroky v bruslení jsou na dětech vidět opravdu znatelně. My ostatní se ve třídě také krásně bavili. Zopakovali jsme si pohádku „O veliké řepě“, vypracovali si o ní i pracovní list, který nebyl úplně jednoduchý,- vybarvení, rozstříhání a nalepení v časové posloupnosti dalo některým dětem opravdu zabrat, ale velikou pochvalu si zaslouží opravdu všichni.

Čtvrtek byl pro naše nejmenší trochu zvláštní. Na návštěvu do Mravenečků přišli kamarádi z Berušek, protože v jejich třídě probíhalo školení pedagogických pracovníků. A tak Berušky našly útočiště v našem mraveništi. Ale nutno říci, společně jsme si to užili. Zpívali jsme, tančili jsme, cvičili jsme a co je hlavní, všichni jsme si společně pohráli. Bylo moc krásné vidět, jak naše velké Berušky, dokáží malým Mravenečkům pomáhat, ať již při hrách, či při oblékání. A ještě jedna věc, na kterou nesmíme zapomenout!! Mravenečci si přinesli svoji oblíbenou pohádkovou knihu z domova a s radostí ji představili nejen svým kamarádům ze třídy, ale i Beruškám.

Poslední den tohoto týdne jsme si hezky zacvičili a pohráli. Ovšem jen v malé skupince 8 dětí. A tak všem marodům, přejeme brzké uzdravení, baštěte hodně vitamínků, nezapomeňte na příjem tekutin a v pondělí, zase spolu u jednoho mravenčího stolu.

Krásný víkend Ája, Dáša, Hanka a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko