Rodiče vítáni

PŘEDVEČER VŠECH SVATÝCH 30. 10. – 3. 11. 2023

Pondělí zaklepalo na vrátka a my už čekáme na naše malá kuřátka…

Naše nové téma pro tento týden zní „Předvečer všech svatých“. Děti jsme seznámili s plány pro tento týden a pustili jsme se do práce.

Krásně jsme se přivítali, pohladili a povykládali o zážitcích z prožitých podzimních prázdnin a víkendu. Zacvičili jsme si, nabaštili a paní učitelka dětem vysvětlila pojem slova Halloween, odkud tento svátek pochází a na mapě světa ukázala Irsko. Zde má totiž Halloween své kořeny.

Také jsme si povídali o památce všech zesnulých, o Dušičkách. O tom, jestli už nám zemřel někdo blízký a že na jejich památku zapalujeme svíčku.

Od úterního rána se nám ve třídě začala scházet podivná stvoření. Dokonce i paní učitelky a teta Renatka vypadaly nějak divně, skoro až čarodějnicky :-). Člověk by se bál…. Ale věřte nebo ne, byla to nakonec velká legrace. Karneval je totiž o tom, že se máme bavit. A právě v tento den měly děti za úkol přijít v kostýmu ať už strašidelném, nebo v jejich oblíbeném. Celé dopoledne jsme si hráli, zpívali, hodně jsme i tančili, ale největší úspěch měla opět židličkovaná. Ta totiž patří mezi nejoblíbenější pohybové hry.

Středa byla výletnická. Namasírovali jsme si nožičky, nasadili batůžky a tradáááá – směr Kostelec u Křížků. Cesta na místo určení nám trvala celých 47 min a krokoměr ukázal 1,8 km. No, popravdě i tato malá vzdálenost byla pro některé děti velmi náročná. Proto si Vás dovolíme požádat, trénujte s Vašimi dětmi chůzi, kočárky nechte zaparkované doma a vyrazte bez nich. Pěších túr nás bude čekat v následujících měsících více, ať jsou na to Vaši Mravenečci připraveni.

Před hřbitovem jsme založili občerstvovací základnu, kde děti načerpaly nové síly z dobrůtek od maminek. Poté jsme se vydali na prohlídku místního hřbitova. Děti byly poučeny, jak se zde mají chovat a potichoučku jsme si prošli celý hřbitov, kde jsme obdivovali krásné květinové výzdoby a sošky na hrobech.

Před odjezdem autobusu zpět ke školce nám zbylo ještě trochu času, tak jsme s dětmi vyrazili prozkoumat místní vypuštěný rybník.

O čtvrtku Vám také něco málo povíme. Od samého rána nás čekala tvrdá práce, zápasili jsme s dýněmi. Děti si měly tento den přinést svou dýni, takže se u nás dlabalo a vyřezávalo, až se z nás kouřilo. Ono totiž vydlabat a vyřezat 18 dýní, není úplně jednoduchá věc 🙂 Ale vše jsme zvládli a mohli jsme vyrazit na naší školkovou zahradu si pořádně pohrát a řádně se vylítat :-).

Čtvrtek byl vyjímečný i tím, že se ve školce mohlo spinkat i v noci. A tak si několik odvážných dětí vyzkoušelo, jaké to je. A myslíme, že to zvládly na výbornou. Možná někdo trochu poplakával, ale o tom pomlčíme, protože úsměv na rtech v průběhu celého večera byl vykouzlen u všech dětí. Společná diskotéka u kamarádů z Motýlků byla prima, na pizze jsme si skvěle pochutnali a noční stezku odvahy zvládli také všichni na výbornou.

A jsme v cíli, máme tady pátek. Únava z předchozí noci je znát a tak si prostě v tento den budeme jen hrát… předali jsme diplomy statečným nocležníkům, popřáli kamarádovi ke svátku a jelikož nám v tento den počasí nepřálo, místo pobytu venku jsme se podívali na část animované pohádky o dívce s dlouhými blonďatými vlasy. Tak schválně, jestlipak uhodnete, která to byla? A jestli pořád ještě nevíte, nechte si napovědět od Mravenečků 🙂

Krásný víkend přejeme a v pondělí se budeme opět těšit. Ája, Lucka, Páťa, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko