Rodiče vítáni

Předvečer Všech svatých 31. 10. – 4. 11. 2022

V týdnu  od 31.10. – 4.11. jsme se zabývali tématem „ Předvečer všech svatých“.  Znovu jsme hovořili o proměnách přírody, které sebou dané roční období přináší a jaké změny nastávají, co se v přírodě zvláštního děje. Rovněž jsme děti seznámili s výše uvedeným  tématem,  pro některé z nich to je ještě opravdu složitější na porozumění.

V druhém dni tohoto týdne jsme si pěkně zaskotačili, tančili jsme, zpívali jsme, závodili a pochutnávali si na sladkých dobrůtkách, a víte proč?  No přeci proto, že jsme měli v naší školičce Hallowenský karneval. To vám byla ale legrace. A kolik krásných masek bylo k vidění ve Sluníčku…? Tento den jsme si zpestřili i dlabáním dýní. Na pomoc Mravenečkům přišla maminka Leontýnky, za což ji patří veliké díky. Naše krásné dýně jsou k vidění u vstupu do šatních prostor, tak doufáme, že se vám líbí, dalo nám to velkou práci je vydlabat, jsme přeci jen ještě malí Mravenečci.

Prostřední den tohoto týdne patřil našim sportovcům, část přihlášených dětí odjela na pravidelné bruslení ve Velkých Popovicích. My ostatní jsme využili krásného slunečného počasí a bavili jsme se pohybovými hrami na zahradě naší školičky.

Ve čtvrtek jsme vyrazili na naši první velkou vycházku na Mandavu, kde jsme navštívili rozhlednu, ze které bylo opravdu krásně vidět do všech stran, včetně hlavního města Prahy. A proto, že nám pěkně vyhládlo, posilnili jsme se svačinkou, kterou nám z domova připravili. Pohráli jsme si s opadaným listím a pak se vydali zpět směr školka.  Mravenečci byli opravdu šikovní a za ušlých 5 km jim patří náležitá pochvala.

V pátek nám vůbec počasí nepřálo, bylo pěkně pochmourno, pršelo a tak jsme se věnovali hlavně hrám, pohybovým s prostorovou orientací, zpívali známé písničky, opakovali básničky, podívali jsme se na pár dílů Krtečka a užívali si hraček v naší třídě.

Přejeme vám všem krásný víkend, pokud možno slunečný a v pondělí  7.11. se na vás budeme zase moc těšit.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko