Rodiče vítáni

Raketou na Mars 30.1. – 3.2.2023

V týdnu od 30.1– 3.2.2023 nás čekalo nové téma „S raketou na Mars“. Podívali jsme se virtuálně do vesmíru. To je místo, kde si troufáme říci, nikdo z nás nebyl. Pro naše děti to bylo jedno velké neznámé a našim úkolem bylo dětem objasnit například: co je to vesmír, jaké druhy planet ve sluneční soustavě máme, co je to raketa, kdo byl první člověk, který se podíval do vesmíru a zda-li se ve vesmíru nebo na nějaké jiné planetě dá žít…..? No bylo toho opravdu hodně, co děti zajímalo a s údivem nasávaly nové informace.

V pondělí jsme se jako každý den přivítali našim krásným uvítacím rituálem „Dobré ráno z naší školky“, je to báseň, která značí zahájení naší vzdělávací činnosti, je to naše každodenní znamení.

Zamávali jsme našim statečným lyžařům, kteří se vydali do Chotouně, kde absolvovali celý týden lyžařský výcvik a my jim každý den ve školce drželi pěstičky, aby se jim dařilo a hlavně, aby jim počasí přálo. A my ostatní jsme se pustili do práce. Ono postavit takovou raketu, která poletí až na Mars, dá opravdu zabrat 🙂 . Ale dílo se podařilo a naše Mravenčí raketa nám zdobila třídu celý tento týden.

Úterní dopoledne patřilo hlavně pohybovým hrám – Pan čáp ztratil čepičku ( zde jsme se zaměřili hlavně na opakování základní barevné řady), nebo například hra na Mrazíka, Planety hýbejte se z místa na místo a mnoho dalších her.

Středeční den po odjezdu našich statečných lyžařů jsme začali individuálně pracovat s keramickou hlínou. Pro některé děti, to byla první zkušenost a věřte, že mnozí byli zaskočeni. Ona ta hlína ty ručičky umaže! 🙂 Ale po ujištění, že se špinavé ručičky umyjí, všichni zdárně svůj výrobek dokončili a ze svého polotovaru měli radost. Děti, které v MŠ nebyly však smutné být nemusí, paní učitelky se postarají o to, aby všichni měli svůj výrobek z keramické hlíny hotový.

Ve čtvrtek děti skládaly pomocí plastových víček své vlastní planety. Jednalo se o skupinovou činnost a vzájemně si pomáhaly, což jsme velmi ocenili. Snažíme se o to, aby děti již v tomto raném věku, uměly pomoci jeden druhému. Dopoledne jim bylo zpestřeno ještě jednou zajímavostí a to robotickou včelou Bee- Bot. Děti se učily programovat a opravdu je to moc bavilo, smích a nadšení se linulo celou Mravenčí třídou.

A máme tady pátek, poslední pracovní den. Přeživší lyžaři se vydali na svůj poslední lyžařský den, který byl zakončen závody. A protože byli všichni nejšikovnější, každý si tedy zasloužil, a to právem, medaili, diplom a malou sladkost. Všem rodinným příslušníkům děkujeme, že jste děti při lyžařském závodě podpořili, určitě to dětem udělalo velikou radost.

Ostatní děti, které lyžovat nejely, byly spojeny do jedné třídy a to do Berušek, kde v přítomnosti svých starších kamarádů strávily dopoledne plné her a poznávání nových hraček. Věříme, že se našim malým Mravenečkům na návštěvě líbilo.

Vám přejeme krásný víkend, drže si klobouky, venku to pěkně fičí, tak ať nám neulétnete.

V pondělí se na Vás všechny budeme těšit….

Ája, Dáša, Hanka a RenatkaJ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko