Rodiče vítáni

Síly přírody – 17. – 21.4.2023

Třetí dubnový týden se nesl v duchu tématu „Přírodních živlů – síly přírody“, které jsme již započali v minulém týdnu. Každý den jsme se podrobněji věnovali jednomu živlu, pověděli jsme si jejich vlivy a to jak kladné, tak i záporné. Výtvarně jsme poctivě tvořili každý den, abychom přenesli na papír, vše, o čem jsme si celý týden vyprávěli. Naše umělecká díla jsou k vidění v šatních prostorách naší třídy a mravenečkům za jejich výtvarné nasazení patří veliké díky.

V pondělí jsme se zahřáli u „ohně“ (ale nebojte, jen obrazně řečeno) vysvětlili jsme si, k čemu se oheň používá a jak moc nebezpečný může být, nemá-li ho člověk pod kontrolou. Také jsme si vyzkoušeli malý pokus v podobě „sopky“, ke kterému jsme použili prášek do pečiva, barvivo a ocet. Takže, máte-li chuť a čas, můžete si s dětmi doma vyzkoušet, jak tyto ingredience společně fungují.

Úterý bylo ve znamení vody. Sice větší skupina dětí odjela do solné jeskyně do Herinku, kde je čekala poslední lekce a malé překvapení v podobě hledání pokladu v solných krystalkách. Každý účastník tohoto zájezdu si odnesl sebou domů malý drahokam na památku. Ostatní děti, které zůstaly v MŠ si v komunitním kruhu právě objasnily, význam a důležitost vody, k čemu je využívána a proč bez ní nemůžeme být.

Středa pro nás nezačala bohužel nejlépe. Z nebe padala jedna kapka za druhou a bylo opravdu nevlídno, proto se nám naše plány změnily a původní jarní vycházku do přírody jsme přeložili na páteční dopoledne. Náladu nám to však nezkazilo a s dětmi jsme si to při různých hrách a vyprávěním o vzduchu, pěkně užili a na té přichystané svačince od maminky, si báječně pochutnali. A na zahradu jsme se také stihli podívat, když se konečně počasí umoudřilo.

Čtvrtek, značil bližší rozbor „země“. Víme už, že pro pěstování různých rostlin a plodin je země velmi důležitým prvkem, a také už víme, co je zemětřesení a jaké škody může napáchat, a také víme, jak se o zemi máme starat, a také už víme, že ji musíme zalévat, aby nám z ní něco vyrostlo a také víme….. No víme už opravdu hodně věcí, tak snad si to budeme pamatovat, protože jak se říká „co se v mládí naučíš, ve stáří, jako když najdeš“! A ještě jedna věc, na kterou nemůžeme zapomenout, která je spjatá s tímto čtvrtkem, u nás proběhla jarní brigáda s rodiči, odvedli jsme společnými silami kus práce na naší školkové zahradě, tímto Vám chceme ještě jednou obrovsky poděkovat za Vaši pomoc, bez které bychom se neobešli, moc si toho vážíme.

Pátek byl dnem, kdy si děti opět přinesly do školky své kouzelné batůžky a hned po svačince jsme vyrazili na naše slibované toulky po okolí naší školky. Vydali jsem se směr Kostelec, poslouchali zpěv ptáčků, pozorovali různé druhy broučků, kvetoucích rostlin a stromů….. Za lesíkem na louce, kam se sluníčko krásně opíralo, založili jsme tábor a uspořádali malý piknik. Bylo to báječné, taková svačinka v přírodě, je k nezaplacení. Náš typ pro Vás, oslavte s vašimi dětmi „Den Země“, který připadá na sobotu 22.4.2023 třeba právě vycházkou na nějaké pěkné místo a uspořádejte si rodinný piknik, ten náš, se nám moc líbil.

Mějte se krásně, užívejte sluníčka, dokud nám svítí a hřeje a v pondělí s úsměvem na rtech se na vás všechny budeme těšit.

Hanka, Dáša, Ája a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko