Rodiče vítáni

Síly přírody

V týdnu od 10.4.-14.4.2023 jsme objevili, jakou sílu má naše příroda, mocná čarodějka. Seznámili jsme se s několika živly, nyní už děti vědí, jakou sílu může mít příliš velké množství srážek, které způsobí záplavy, jak moc nebezpečný může být oheň a že si opravdu malé děti bez dohledu dospělé osoby s ohněm hrát nemohou a co znamená například „tornádo“, které během několika minut dokáže připravit o domov spoustu lidí. Zároveň jsme však dětem vysvětlili, že vodu, oheň, tak i vítr člověk ke svému životu potřebuje a využije, ale musí mít “ tyto síly přírody “ pod kontrolou.

Pondělí byl státní svátek – MŠ byla uzavřena, všechny děti se radovaly z velikonoční pomlázky.

Úterní ráno jsme se konečně po delší době potkali s našimi malými Mravenečky. Však už se nám také stýskalo. A protože úterní ráno patří hlavně relaxaci, vydala se většina dětí do solné jeskyně do Herynku. Bylo tam krásně sice „slaně“, ale teploučko a spoustu hraček, takže velké slané pískoviště patřilo na 50 minut jen a jen Mravenečkům a Motýlkům.

Třetí den tohoto týdne ( Mravenečci už vědí, že je to středa) patřilo, jak jinak, sportu. Čekala nás totiž poslední lekce školičky bruslení ve Velkých Popovicích. Tam už sice tak teploučko nebylo, jako v jeskyni, ale nám to nevadilo, zahřáli jsme se pohybem. Ostatní děti, které zůstaly v MŠ získávaly další vědomosti spojené s sílou přírody a následně se pak vydaly na zahradu, kde pod lupou pozorovaly ploštice a žížaly, byl to pro ně neobyčejný zážitek.

Čtvrtek, konečně všechny děti společně, jupííí, nikdo nám nikam neodjel, a tak jsme se po ránu pustili společnými silami do práce. Nejprve jsme se přivítali naším ranním rituálem, ostatně, to děláme každý den. Pak jsme si zacvičili, protáhli po ránu svá ztuhlá tělíčka, posilnili se svačinkou a rozdělili se do skupinek starších a mladších Mravenečků. Ti starší se zdokonalovali v práci s nůžkami ( planeta Země ), ti mladší se snažili vhodně zvolenými barevnými míčky ztvárnit oheň a vodu. A po pořádné práci zábava, jupíí – zahrada, jízda na kolech, odrážedlech, koloběžkách. Krásně jsme si to užili.

A je to, pátek přišel k nám! Vy, co naše nástěnky čtete poctivě, víte, že pátečky míváme hrací, děti si volí své hrací aktivity dle svého výběru, někteří si hrají na prodavače, či kuchaře, jiní zase zdokonalují svoji představivost a tvoří různé budovy z Lega…. Každopádně, pátky máme všichni rádi, a to jak dospěláci, tak i děti, víme totiž, že následují dva dny volna, kdy nemusíme brzy vstávat a při tak ošklivém počasí, které bude o víkendu panovat, někteří z nás, možná ani z pyžámka nevylezou….

Ať strávíte jakýkoli víkend, přejeme Vám, ať je krásný a podle Vašich, hlavně, ať jste všichni se svými blízkými.

Zdraví Vás

Dáša, Ája, Hanka a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko