Rodiče vítáni

Síly přírody II.

Termín: 22.-26.4.2024

Tluče bubeníček, tluče na buben a svolává „MRAVENEČKY“, pojďte, pojďte ven….. zase je tu pondělí, buďte všichni veselí, ve školce se na vás těšíme, krásné chvíle spolu strávíme :-).

Hezky jsme se přivítali, seznámili jsme se plánem tohoto týdne a rozšířili si obzory k přidělenému tématu, které známe již z předchozího týdne. Na první školní den připadl i den ZEMĚ, proto jsme si s dětmi pověděly, jak se správně starat o naši planetu, jak moc je důležité nevyhazovat v přírodě odpadky, jak správně je třídit, jaké druhy a barvy popelnic slouží k třídění odpadku a mnoho dalšího. Pracovali jsme s globusem a víme již, jaká barva znázorňuje hory nebo vodstvo, kde máme severní a jižní pól.

Úterní dopoledne jsme procvičovali nácvik stříhání rovných čar. Zadání bylo vytvořit si vlastní obrázkové puzzle, rovně rozstříhat a obrázek pak následně dle posloupnosti složit a nalepit na barevný papír. Pro Vás dospěláky zdánlivě jednoduchý úkol, ovšem pro naše některé mravenečky  těžká to práce. Někteří z nich zřejmě viděli nůžky poprvé…. Znovu Vás prosíme, trénujte s dětmi, alespoň malou chviličku během víkendu, stříhání, stačí pro začátek rovné čáry, hodně jim to pomůže. To jak se komu daný úkol povedl splnit, můžete vidět samy v našich šatních prostorách. A aby nám po tak náročné práci bylo trochu veseleji, zazpívali jsme si s doprovodem klavíru několik známých písniček z mravenčího repertoáru: Na jaře, na jaře; Žabička zelená; Pec nám spadla; Martin jede….

Ve středu jsme si nejprve v komunitním kruhu pověděli něco málo o stromech, „plících naší planety“. Víme již, k čemu stromy potřebujeme a jaký je mezi nimi rozdíl. Na základě toho měly pak děti splnit další jejich další úkolpři kterém jsme procvičili jednak jejich pozornost výkladu, jednak správný špetkový úchop tužky a také správný posed u stolu. Každý z nich měl nakreslit strom, ať již listnatý, nebo jehličnatý. Shlédnout rovněž můžete, také jsme již tato výtvarná díla vystavili na naší šatní nástěnku. A abychom stromečky neznali jen z didaktických obrázků, vyrazili jsme na menší procházku do blízkého lesíka a hledali listnaté a jehličnaté stromy, hráli si s nalezenými šiškami a stavěli z klacíků domečky pro zvířátka.

Ve čtvrtek po společné rozcvičce a svačince jsme mravenčími silami složili vlastní zeměkouli. Pomocí plastových víček a obruče vytvořili ZEMI a SLUNCE. Dalo nám to opravdu spoustu práce, děti musely přemýšlet, jaké vhodné barvy mají použít, tak aby na první pohled bylo jasné, co jsme to vlastně tvořili. Děti si zaslouží velkou pochvalu, jednak za jejich výbornou týmovou spolupráci a jednak za zdařený úkol. A aby nám ten čas u stavění lépe utíkal, pozpěvovali jsme si „ O žabičce, ale také o zahradníkovi, který vykopal rozmarýnu, nebo také o „ Pražském mostě“,

Jsme v cíli, zdárně jsme to společně dotáhli až do pátku. Ten je ovšem hrací, takže velká radost u dětí, které si vybírali aktivity dle své vlastní fantazie. Někdo si hrál s legem či stavebnicí Kaplou, jiný si prohlížel Albi knihy u stolečku, nebo skládal obrázkové puzzle… a mnoho dalších her bylo vidět v našem modrém mraveništi.

Vám přejeme krásný víkend, zdravíme všechny marody a v pondělí na čarodějnickém reji čekáme na značkách v naší školce.

Ája, Lucka, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko