Rodiče vítáni

Tatínkova cesta kolem světa 12. 6. – 16. 6. 2022

Pondělí u nás začalo trochu netradičně. Čekalo nás focení celé třídy, všem dětem to neuvěřitelně  slušelo.  Následně po vyfotografování jsme  si v komunitní  kruhu povídali  na jakém kontinentu, která zvířátka žijí.  Zahájily jsme výrobu společného  obrázku,  kde si dětí vybraly obrázek zvířátka a poté hledali na mapě místo, kde dané zvířátko žije a nalepily ho  na správné místo na naší vyrobené mapě.

A ve výtvarném vzdělávání jsme pokračovali i  úterní ráno, letadélko z papíru je možno vidět na naší společné mapě v šatních prostorách a díky němu,  obletěly děti  společně se svými tatínkem svět, alespoň virtuálně.  A jakmile jsme měli hotovo, šli jsme si zacvičit ven, protože si myslíme, že ve zdravém těle zdravý duch a děti byly z překážkové dráhy nadšeny.

Ve středu jsme pilně ladili naše vystoupení na zahradní slavnost pro rodiče, jak se říká, opakování je matka moudrosti, takže jsme toho museli využít, aby byly děti řádně připraveny  a jejich taneček se jim povedl.  Děti  také v tento den vyráběly přáníčka pro tatínky.

A máme tu čtvrtek, přišel náš velký a opravdu perný den . Ráno jsme začali z vyšetřením očí Prima Visus, které se konalo pouze pro přihlášené děti.  Poté nás čekala generální zkouška našeho vystoupení na louce za naší školkou. Tu jsme zdárně zvládli a poté si děti již hrály na zahradě, ale nemohli jsme se dočkat odpoledne, kdy už se předvedeme. Děti se moc těšily, počasí nám přálo, z čehož jsme měli velkou radost a věříme, že se nám  naše vystoupení  povedlo.….To už však necháme posoudit Vás.

V pátek nás navštívili žáci osmých tříd ze základní školy Sulice, kteří měli pro děti připravené pokusy s vodou, barvami, magnety balonky, baterkami a dalšími zajímavými věcmi. Dětem se pokusy moc líbily a užily si společně strávený čas se staršími dětmi.

Závěrem: byl to relativně pro nás všechny náročný týden, takže Vám přejeme krásný víkend plný odpočinku a abychom nezapomněli, veliké díky za Vaši podporu  na naší zahradní slavnosti a za dobrůtky, které jste pro děti připravili.

Hanka, Dáša, Ája a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko