Rodiče vítáni

Téma: Bylo nebylo……

Termín: 26.-1.302024

A je to tu zase, pondělí otevřelo vrátka naší školky. Po jarních prázdninách se zajisté všechny dětičky těší, stejně jako paní učitelky 🙂

Otevřeme jedno tajemné téma – „BYLO NEBYLO“.  Je to téma především pohádkové. A jak víme, pohádky milují nejenom děti, ale i dospěláci. Takže nám budete zajisté věřit, že nám tento týden bylo v našem mraveništi opravdu pohádkově.

Po našem pondělním ranním přivítání jsme v komunitním kruhu „popovídali o jarních prázdninách, seznámili děti s tématem týdne a aby bylo veseleji naučili jsme se a zazpívali si písničku „ Do pohádky“ a také zvládneme už i nově naučenou básničku „Princeznička na bále“.  Ono se nám to tu totiž tak trochu hemžilo celý týden malými princeznami, a jak jim to všem slušelo….

V úterý jsme pomocí didaktických obrázků dle metody Hejného prezentovali dětem pohádku „O veliké řepě“. Po přečtení různých částí pohádky, dostávaly děti dodatečné otázky, které byly právě zaměřeny na postřeh, ale zároveň také na předmatimatikou gramotnost (orientace na ploše, barvy, předložkové vazby). Velká pochvala všem, všichni dávali pozor a skvěle reagovali na záludné dotazy paní učitelky.

Středa:  A jelikož z úterního vyprávění příběhu „O řepě“ již děj pohádky známe, vyzkoušeli jsme si ji tentokrát zahrát. Naši malí divadelní ochotníci se proměnili v malé herce a společnými silami řepu táhli, táhli ….ale nevytáhli. No byla to opravdu dřina. Ale nebojte, nakonec vše dobře dopadlo a řepa byla vytažena, schválně, jestli uhodnete, kdo všechno pomáhal s vytažením řepy. Vaši malí Mravenečci opověď už znají, znáte ji i VY?

Ve čtvrtek jsme si pohráli s maňásky a znovu prohlédli vlastní knihy, které si děti přinesly z domova. Jsme moc rády, že mají děti svoji oblíbenou knihu, bylo zajímavé je sledovat, jak o ni dokáží svým kamarádům povykládat.

Páteček, náš oblíbený den v týdnu, je hrací, to asi už všichni víte, nicméně pro některé děti to neplatilo, měly totiž chuť pracovat a dodělávat si svoji vlastnoručně vyráběnou obrázkovou knihu.
Domů si ji samozřejmě odnesou, ale až bude dílo dokonáno, k tomu ještě potřebujeme nějaký čas.

Mějte krásný a pohodový víkend, přesně takový, jaký si představujete a my se na vás všechny budeme v pondělí 4.3.2024 těšit.

Lucka, Ája, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko