Rodiče vítáni

Téma : Dary přírody, loučení s létem, sklizeň ovoce a zelenina

Týden od 15.-29.9.2023

A máme tu opět pondělí, budíček zazvonil a my všichni se  těšíme na naše společné setkání v Mraveništi.

Pro některé malé Mravenečky stále probíhá adaptace a příchody do MŠ  spojené s odloučením od maminky či tatínka hůře snášejí, ale po chvíli osušíme slzičky a vrháme se do víru her. Jiné děti se již do školky těší a vstoupí s úsměvem, z čehož máme nesmírnou radost.

První školní den tohoto poněkud zkráceného týdne jsme zahájili splněním domácího úkolu. Všechny děti měly za úkol na pondělní ráno přinést 1 ks ovoce a zeleniny. Musíme všem udělit velikou pochvalu, jelikož se nám tady i při malém počtu dětí sešlo spoustu ovoce a zeleniny.  A hnedle bylo o zábavu při řízené činnosti postaráno. Nejprve děti určily o jaký druh ovoce a následně i pak zeleniny se jedná, jakou má barvu, jakou má chuť, které jim nejvíce chutná a přiřadily je k demonstračním obrázkům. Pověděli jsme si, které plodiny se právě na podzim sklízejí.

Další den byl již obohacen o věc, se kterou se některé děti setkaly poprvé a tj. „hmatový pytlík“, ve kterém byly vitamínové plody  uschovány a děti, dle hmatu, určovaly, o jaký druh se jedná. Užili jsme si u této činnosti opravdu mnoho legrace.

Středa byla tou pravou třešinkou na dortu, protože došlo na chutnání a spapání úplně všeho, co naše mraveniště daloJ, respektive, co si děti v pondělí přinesly. Poznávaly podle chuti, co zrovna pojídají a věřte nebo ne, všichni věděli správnou odpověď. Dětem nejvíce chutnalo mango a ananas, které jak jsme si řekli se u nás nepěstuje, ale dováží z cizích zemí.

Co ještě dodati k našemu společnému bytí v tomto týdnu….. hráli jsme si, zpívali jsme si , tančili, recitovali „O Bramboře“, poctivě cvičli, ale také relaxovali. Nejvíc „in“ je však pro naše nejmenší mravenečky  pobyt na školkové zahradě, kde mají dostatečný prostor pro hru dle vlastního výběru, kde se mohou tkzv. vyřádit na motorkách, kolech, odrážedlech, houpačkách či vytvořit něco úžasného v našem pískovišti.

Čtvrtek státní svátek, pátek omezený provoz MŠ a čeká nás krásný prodloužený víkend, plný pohody, sluníčka, odpočinku ……a v pondělí nezapomeňte přijít s úsměvem, bude u nás na návštěvě paní inspektorka, tak ať nejste uplakaní.

Holky z Mraveniště

Luka, Ája, Páťa, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko