Rodiče vítáni

Téma: Filipojakubská noc

Termín: 29.4.-3.5.2024

Už je to tady, už je to tady….. zase to pondělí, nikomu se nechce vstávat, ale co na plat, mamka s taťkou musí do práce a dětičky do školičky. Tady u nás v Mraveništi se již na malé Mravenečky těšíme a vítáme je s otevřenou náručí. Ačkoli ten pondělní vstup do třídy byl pro některé děti trochu zvláštní, vítala je totiž paní učitelka, která ovšem byla trochu jiná, nežli ji dětí znají. Do rána se z ní totiž stala čarodějnice, ale proměnou neprošla jenom ona, ale také asistentka, teta Renatka i druhá paní učitelka Lucka. Takže samá čarodějnice, kam se podíváte…. A víte vlastně proč se to tu hemžilo čarodějnicemi…. No protože my ve školce máme téma „Filipojakubská noc“ a tak jsme se hezky tématicky vystrojili. Připojily se k nám i všechny děti, které přicházely od rána v samém přestrojení. Po našem ranním pondělním rituálu začala pořádná jízda na koštěti, lítalo se sem a tam, zpívalo se zvesela, tančilo se hbitě až se okenní tabulky natřásaly. A protože nám to dovádění nestačilo, vyrazilo se hned po svačince na zahradu, kde jsme pokračovali v naší zábavě.  Pro děti bylo připraveno několik zajímavých stanovišť, například chůze po slepu, poznávání předmětů po hmatu, či slalom v letu na koštěti…… no co Vám budeme povídat, tento čarodějnický slet jsme si řádně užili.

Úterní dopoledne považujeme rovněž za velmi vydařené. Sotva jsme se ráno sešli, už jsme cupitali na zahradu, kde na nás čekal pan školník, který nám založil ohýnek a my si společně na naši dopolední svačinku opekli buřtíky, k tomu čerstvý chlebíček, kečup a hořčice. To byla taková dobrota, mňam… ale omlouváme se, nic nezbylo :-). A protože nám počasí krásně přálo, zůstali jsme na čerstvém vzduchu celé dopoledne. Výběr her byl pouze na dětské fantazii, kdo chtěl, stavěl na písku, někdo jezdil na kole, či motorce, holčičky povozily panenky v kočárcích …. Zpět do třídy nás přivolal až čas obídku. Ať si říká, kdo chce, co chce, venku je nám ale přeci jen lépe.

Po jednom odpočinkovém dni uprostřed týdne jsme zase zpět na značkách. Je tu čtvrtek, čtvrtý den v týdnu, bohužel opět větrný den. Zazpívali jsme si pro lepší náladu několik známých písniček, určili jsme si počasí, zahráli si pár pohybových her pro zlepšení prostorové orientace a vyrazili jsme opět na zahradu naší školky. Vyzdobili jsme chodníky křídovými kresbami, uvařili si několik dobrůtek v naší venkovní kuchyňce, pohoupali se na houpačkách….. Ale abyste si nemysleli, my se jen nehráli. Bylo třeba se také postarat o naše venkovní záhony – vypleli jsme plevel důkladně zalili vše, co máme zasazené a už teď se těšíme, co dobrého nám to vyroste.

Jsme zase v cíli. Tento týden nám utekl, jako voda. Zase přišel na návštěvu náš hrací páteček. A jak je u nás zvykem, děti si od samého rána hrají, podle jejich vlastní nálady, ať už ve skupinkách, či samostatně. Někdo kreslí, skládá puzzle, jiný zase zvolí autíčka, či vláčkodráhu . Jsme jedno velké hračkářství s dětmi, které mají na tvářích úsměv a to je ta největší odměna pro nás, vidět spokojené a šťastné děti.

Vám přejeme krásný a také pohodový víkend a v pondělí budeme zase na svých značkách, u nás, v modrém Mraveništi.

Ája, Lucka, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko