Rodiče vítáni

Téma: Má vlast II.

Týden od 23.10-27.102023

Už je to tady, už je to tady, pondělí zase klepe na vrátka….. děti pospěšte rychle do školky, už tady na vás čekáme 🙂

A jako každé ráno raníčko, řekneme si přáníčko, ať se tady dobře máme, něco pěkného si zazpíváme, jen zvesela, jen zvesela. Volám tě holčičko, volám tě kluku, pojď se mnou do kroužku, podej mi ruku. Tato říkanka když ve třídě zazní, všechny dětí již vědí, že končí volné aktivity a začínáme všichni společně pracovat.  A nejinak tomu bylo i tento týden. Jelikož téma z minulého týdne „MÁ VLAST“ je rozděleno do dvou týdnů, proto jsme se mu podrobněji  věnovali i tento týden.

Seznámili jsme se s historickou postavou Karlem IV., králem České země, ukázali korunovační klenoty, které nechal vyrobit, víme také, kde jsou uloženy a že jsou velmi cenné.

Formou pohybové hry, jsme si zahráli i na krále, který seděl na svém trůnu a byla mu odcizena právě jeho zlatá koruna. Děti tato hra velmi bavila a každý z nich chtěl být králem.

V úterý se děti učili pracovat s glóbusem. Zjistili tak, jak velká je naše planeta Země a jak malinkatou část zaujímá „Česká republika“. Vysvětlili jsme si, proč a co znamená která barva např. modrá – vodstvo nebo hnědá -hory…

Středeční dopoledne nás poctila návštěvou paní ředitelka Vendulka, která se přišla podívat na naše šikovné Mravenečky, jak jsou pilní a pracovití. Děti skládaly z PET víček českou vlajku, vybarvovaly korunovační klenoty a nejmladší uvolňovaly zápěstí při vybarvování jablka.  Zhodnotili jsme si dvoutýdenní téma a popřáli všem Mravenečkům, kteří ve středu byli naposledy v tomto týdnu, krásné prázdniny.

Čtvrtek a pátek byl provoz MŠ omezen, jelikož byly podzimní prázdniny a do MŠ docházely pouze přihlášené děti, které byly spojeny do jedné třídy, ve které se potkaly s kamarády z ostatních pavilonů a společně si hrály dle svého vlastního výběru a své představivosti.

Mravenčí tým – Luka, Ája, Páťa, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko