Rodiče vítáni

Téma: Masopustní veselí

Termín: 125.-16.2.2024

Pondělí k nám dorazilo, tak ho hezky přivítáme a s novým tématem se seznámíme.

Čeká nás „Masopustní veselí“, takže se budeme radovat, zpívat, tančit….ale nejenom to. Nejprve si povíme, co to vlastně masopust je, proč jej slavíme a jaké jsou typické pokrmy pro toto období. Prozradíme dětem plány tohoto týdne, co nás čeká a nemine a na co se můžeme v průběhu následujících pěti dnů těšit.

V prvním pracovním  dni jsme především věnovali výrobě Valentýnských přáníček pro naše nejbližší, které máme rádi. Věříme, že Vám přáníčko udělalo radost, děti si daly opravdu záležet, bylo vyráběno s láskou. Kromě výroby přáníček jsme ještě oslavili narozeniny naší Elenky, která si pro děti připravila spoustu dobrůtek, jak sladkých, tak i vitamínových, mňam, to byla ale dobrota….

Úterní den byl velmi zajímavý, hemžilo se to u nás v mraveništi samou maskou, převlekem….. čekal nás totiž společný masopustní průvodu po obci. Mravenečky doprovázeli starší  kamarádi z ostatních tříd, takže bylo o zábavu postaráno. Tak schválně, až nahlédnete do naší fotogalerie, jestli pak poznáte své ratolesti…. Děti si tento den velmi užily.

Ve středu jsme měli také plné ruce práce. Stali se z nás na malou chvíli pekaři. Nasadili jsme si zástěrky a vrhli se do práce. Pekli jsme totiž masopustní koláčky, plněné tvarohem nebo mákem. Děti jmenovaly suroviny, ze kterých se vyrábělo těsto, společnými silami zamíchaly a vlastnoručně svůj koláček vytvarovaly. Každý si při odchodu domů odnášel svůj díl na ochutnání, tak schválně, podělili se mravenečci s Vámi?

Abyste si nemysleli, nezaháleli jsme ani ve čtvrtek. Naše šatní prostory potřebovaly změnu, tak jsme se rozhodli, je také pěkně barevně a vesele vyzdobit. Výroba klauna s vlastním autoportrétem se dětem moc líbila a nutno podotknout, že se jim práce vydařila. Pracovaly s papírem a lepidlem, vystřižené prvky následně pak umístily samostatně dle své fantazie. Ještě malá zmínka k naší práci, někteří se zřejmě s lepidlem potkali poprvé, nebo po dlouhé době. Trénujte s dětmi lepení…. Lepící tyčinka z opačné strany opravdu lepit nebude a stejně tak natřená plocha lepidlem, která je potřeba otočit.

Máme tady pátek, je třeba zhodnotit, co se nám povedlo, co se nám nepovedlo, co se nám líbilo, co se nám nelíbilo, co můžeme příště udělat jinak…. A když jsme naši celkovou analýzu provedli, byl čas na nic nedělání :-), teda co to píšeme….. na hraní přeci, protože pátky v naší třídě jsou hlavně o hraní, jupííí.

Mějte krásný, pohodový, odpočinkový, relaxační, rodinný ….. prostě jaký chcete, víkend a my se na Vás budeme v pondělí  19.2.2024 zase těšit, tedy konkrétně na přihlášené děti do MŠ, jelikož v následujícím týdnu jsou přeci jarní prázdniny.

Lucinka, Ája, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko