Rodiče vítáni

Téma: Mikuláš, přinesl nám zimní čas

Týden od 4.12.-8.12.2023

A máme tady zase další pondělí… zajisté se všechny děti do školky těší, stejně jako paní učitelky, které již na Vás v MŠ čekají. A ještě něco na Vás milé děti čeká… no přeci seznámení se s novým tématem pro tento týden. Téma „Mikuláš, přinesl nám zimní čas“ je takové první zahájení přicházejícího času vánočního. Nejen, že jsme si všichni zapálili o první adventní neděli svíčku na adventním věnci, ale také víme, že nás tento týden ve školce někdo navštíví. A abychom se na tu návštěvu řádně připravili, pověděli jsme si při pondělku, kdo to vlastně bude. Čertíka, Mikuláše s Andělem, kteří k nám v úterý do školky zavítali, jsme si nejprve ukázali na didaktických obrázcích, řekli jsme si, proč k nám přicházejí, jaké jsou jejich charakterové vlastnosti, kdo je hodný, zlý…,co nám případně nadělí a jak se jim můžeme za jejich návštěvu odměnit.

Proto jsme si připravili krásnou básničku a písničku ale o jakou se jednalo, ať Vám Mravenečci poví sami, zajímá nás, kdo z nich si ji pamatuje. Nicméně Vás můžeme ujistit, že naše básnička a písnička se návštěvě v Mraveništi líbila a čertík si nikoho neodnesl. A víte proč? Máme totiž samé hodné, úžasné a šikovné dětičky.

V průběhu týdne jsme se věnovali poslechu vánočních koled, zpěvu známých a již naučených písní, ale i básní a říkanek, zahráli jsme si na princezny a prince, a dokonce jsme zkoušeli i tančit, no to Vám byla ale podívaná😊.

Výtvarně jsme pracovali, malá vybarvená skládačka čertíka je již k vidění v naší šatně. Při této činnosti jsme především upevňovali správný úchop držení tužky. Dozdobili jsme si vánočně třídu, ale i šatnu.

Ale především, až nám venku sněží, prší, padají trakaře…. My se nedáme a zimy se nebojíme. Za každého počasí jsme vyráželi ven, kde nám bylo hej. Hrátky na sněhu a jízda na bobech je to nejvíc😊. Je krásné vidět, když se děti vzájemně domluví a při hrách spolupracují a věřte nám, že ve sněhu jim to opravdu šlo báječně. Jen nás občas trápí padající rukavice, nebo ty, které se velice rychle promáčí.

Děti v závěru týdne dostaly domácí úkol. Tak schválně, kdopak se doma pochlubil? Pro jistotu zopakujeme: téma „Tři oříšky pro Popelku“. Prosíme, přečtěte nebo společně shlédněte, ať již animovanou nebo hranou pohádku s výše uvedeným názvem. V tomto týdnu jsme ve třídě o výše uvedené pohádce hovořili, bohužel nikdo z přítomných nevěděl, o jakou že to pohádku jde… Předem děkujeme.

Přejeme Vám krásný víkend, plný pohody a odpočinku, všem marodům přejeme brzké uzdravení a v příštím týdnu se s Vámi těšíme na osobní setkání na naší vánoční besídce, která se koná ve čtvrtek 14.12.2023 v 15.30 hod. v našem modrém mraveništi.

Mějte se krásně v tomto předvánočním čase

Lucka, Ája, Páťa, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko