Rodiče vítáni

Téma: Petrklíč, zima už je pryč II.

Týden od : 8.-12.4.2024

Začal nám druhý dubnový týden, pondělí nás vyhnalo z teploučka domova, do teploučka našeho mraveniště. S otevřenou náručí jsme přivítali Mravenečky a těšili se na další společně strávené chvíle.

Čekalo nás pokračování v tématu z předchozího týdne – „Petrklíč, zima už je pryč“. A hned na samý úvod začneme velikou pochvalou. Zadaný domácí úkol splnili takřka všichni. Suroviny na výrobu jarního mrkvovo-jablečného salátku jsme společně nastřádali, pověděli jsme si postup a hned v úterý ráno jsme se pustili do přípravy naší vitamínové bomby. Všechny děti si tak vyzkoušely práci se struhadlem a smíchání obou surovin. Salátek se náramně vydařil a děti si na něm pochutnávaly, někteří si i přidaly, což nás nesmírně těšilo.

Středu a čtvrtek jsme věnovali výtvarné výchově. Naše šatní prostory toužebně volaly po výměně výtvarných děl a tak jsme se pustili do práce. Nejprve jsme si však nechali vyšetřit očička Prima Vizus, abychom na to lépe viděli, a pak jsme začali vyrábět klubající se kuřátko, zde měly děti za úkol vybarvit pastelkami kuřátko, přičemž jsme dbali na správný špetkový úchop, následně poté nalepit na barevný papír a dílo bylo hotovo. Naše další výtvarné dílo bylo rostlinného původu, schválně, poznáte, o jakou to rostlinku se jedná…. Ano, správně, je to HYACINT. Děti měly na výběr ze dvou barev, tvořily dle vlastní fantazie, nebo dle předlohy, jak to komu vyhovovalo. Nicméně, znovu si Vás dovolujeme požádat o spolupráci. Některé děti stále nevědí, jak vlastně lepidlo použít. Trénujte to  doma s nimi, moc prosíme.  Děkujeme!!!

Také musíme zmínit naši každodenní činnost, kterou jsme v tomto týdnu pravidelně prováděli. A to, že jsme každý den navštívili třídu Včeliček, ve které byla uložena líheň s vajíčky. A když nastal ten správný čas, spatřilo světlo světa několik malých různobarevných kuřátek, které měly možnost si děti i pohladit, pochovat…

Páteční ráno bylo projasněno samými parádnicemi a pohlednými junáky. U nás ve školičce se totiž fotografovalo a všem dětem to táááááák slušelo, radost pohledět. Nicméně po náročném pózování byli všichni Mravenečci rádi, že se převlékly do pohodlného oděvu a vyrazili na školkovou zahradu. Vždyť je přeci hrací páteček a to si nemůžeme nechat ujít. Počasí nám tento týden z většiny přálo, proto se snažíme s dětmi trávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu. Zde mají prostor ke svým vlastním aktivitám, různým pohybovým hrám či stavění báboviček v pískovišti. Ale pobyt na zahradě není jen o hraní, učíme děti se také starat o rostliny, které jsme společnými silami zasadili, zaseli. Pravidelné zalévání, či okopávání děti velmi baví a jsou z nich na malý momentíček skvělí zahradníčci.,

Mějte krásný, slunečný, pohodový víkend a příští týden se na vás budeme těšit.

Lucka, Ája, Dáša a Renatka

P.s. všem marodům přejeme brzké uzdravení

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko