Rodiče vítáni

Téma: Raketou na Mars

Termín:  5.2.-9.2.2023

V pondělí 5.2. nás budíček probral, do školky nás poslal, všichni zvesela jdeme, hezky si tu pohrajeme….

V tomto týdnu pokračujeme v tématu z minulého týdne „Raketou na Mars“. Upevňujeme získané znalosti o sluneční soustavě, o planetách, které již zvládneme vyjmenovat a spočítat, prohlížíme obrázkové knihy i časopisy s tématikou vesmíru, vytleskáváme slabiky s názvy planet, hrajeme různé pohybové hry, imaginárně plujeme po mléčné dráze….

Tento týden byl pro naše malé Mravenečky ještě něčím výjimečným. V pondělí bylo zahájeno totiž hravé lyžování a některé děti z naší třídy se této sportovní aktivity účastnily. Každý den v 8.20 hod se přistaveným autobusem vydali do Chotouně, kde na ně již netrpělivě čekali instruktoři hravého lyžování a udělali maximum pro to, aby děti naučili lyžovat. Většina dětí se v průběhu týdne dostala i na delší svah a mohla tak vyzkoušet nejenom jezdící pás, ale i pomu. Ta sice někomu dělala menší problém, ale vše nakonec dobře zvládli. Jelikož bylo nutné zajistit dětem pedagogický doprovod na hravé lyžování, byly některé třídy spojovány, nebo zastupovaly ve třídách i jiné paní učitelky. Naše nejmenší navštívila v úterý paní učitelka Terezka z Motýlků a ve středu paní učitelka Alenka z Berušek. Děti si zasloužily velikou pochvalu. Krásně spolupracovali a ukázali, jak samostatní již dokáží být a co všechno umí. Zvládli dokonce vypracovat pracovní list, ve kterém měli za úkol vybarvit žlutou pastelkou slunce a planety barvičkami, dle své fantazie, to jak se jim to povedlo, můžete posoudit samy – k vidění v šatních prostorách.

A i přes nepřízeň počasí, které v tomto týdnu panovalo, jsme se každý den vydávali na menší procházky po okolí naší školky. Hráli jsme na louce různé pohybové hry – na rybičky, na honěnou… a pobyt na čerstvém vzduchu nám opravdu svědčil.

Na závěr tohoto týdne blahopřejeme všem lyžařům, k jejich sportovnímu výkonu, věříme, že se páteční lyžařské závody v Chotouni všem povedly. Máme před sebou dva volné víkendové dny, tak Vám přejeme, aby byly pohodové a podle Vašich představ.

Mějte se krásně

Luka, Ája, Dáša a Lucka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko