Rodiče vítáni

Téma: Raketou na Mars

Termín: 29.1.-2.2.2024

Volám tě holčičko, volám tě kluku, pojď se mnou do kroužku, podej mi ruku. Touto naší krásnou básničkou jsme se při pondělku svolali a prozradili dětem téma, které nás v tomto týdnu čeká: RAKETOU NA MARS, poletíme zas, ty i já…

Ale nebojte se, poletíme jenom jako. Od pondělí intenzivně pracujeme na výrobě naší „Mravenčí rakety“, kterou děti v tuto chvíli využívají především ke svým vlastním hrám.  Zajisté by Vám všem bylo smutno, kdyby třída Mravenečků odletěla do vesmíru. A tak si tu sluneční soustavu alespoň virtuálně představíme, prostřednictvím didaktických obrázků, obrázkových knih a časopisů, Albi knih, nebo třeba zhlédnutím naučné pohádky o mimozemštánkovi Paxíkovi, který nás vzal na výlet za planetami. Děti tak již vědí, že máme 8 planet v naší sluneční soustavě, jsou různě veliké, Slunce, že je hvězda a stálice a Země, že se otáčí kolem své osy. Poslechli jsme si také písničku „Co vidí slunce“, procvičili jsme pozornost, podle toho o čem se v písni zpívá (dům, vlak, les, kočka, míč, auto), zvedaly děti obrázkové kartičky.  

O vesmíru jsme se už toho za tento týden naučili opravdu mnoho, otázkou je, jak dlouho nám to v hlavičkách zůstane :-), proto se výše uvedeným tématem budeme zaobírat ještě další týden, abychom si své znalosti osvojili a prohloubili.

Výtvarná stránka našeho společného vzdělávání také nezahálela: pomocí různých výtvarných technik jsme vytvořili sluneční soustavu i s několika planetami, které si děti musely samy vystřihnout. Pořád nám to stříhání ale bohužel nejde. Prosíme Vás, trénujte to s dětmi doma!

A nebojte, ani na pohyb a vycházky na čerstvý vzduch jsme také nezapomněli. V rámci upevnění koordinace pohybu a prostorové orientace jsme si s dětmi zahráli hru na planety, každá z nich měla svůj vlastní domeček, kam se dětmi po zvukovém znamení měly uchýlit, domečky postupně ubývaly, až zůstala jen jedna planeta a to ta naše životaschopná „Země“.

Také jsme oslavili jedny narozeniny našeho kamaráda Lukáška, který všechny děti obdaroval sladkým překvapením a přál si zazpívat písničku v anglickém jazyce. Takže ještě jednou Lukášku, „ Happy birthday“.

Páteční provoz MŠ byl z důvodů pololetních prázdnin omezen a všechny děti, které na tento den byly nahlášeny, byly spojeny do jedné třídy, kde se tak mohly potkat i se staršími kamarády.

Vám všem krásný a pohodový víkend.

Lucka, Ája, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko