Rodiče vítáni

Téma:  Vánoce, Vánoce přicházejí

Termín od 18.-22.12.2023

A jsme v cílové rovince, do štědrého dne nám zbývá posledních pár hodin….

Proto jsme si v tomto závěrečném posledním týdnu letošního roku 2023 naplánovali velkou vánoční pohodu, spojenou s poslechem vánočních koled, pohádek, různých pohybových her nebo kresbou omalovánek s vánoční tématikou.

V komunitním kruhu jsme vedli s dětmi rozhovory na téma vánočních dárků, kdo je přináší, kdo ví, jak vypadá Ježíšek, na co se nejvíce děti těší a kdo má již doma vánoční stromeček…. Děti rozhovory na toto téma velmi bavilo, vždyť Vánoce jsou především o splnění přání a radost v očích našich nejmenších, to je ta největší odměna pro nás všechny dospěláky.

Na středu si děti měly přinést alespoň jablíčko. Úkol byl zadán přes naši každotýdenní nástěnku na našich webových stránkách, ale jaké to zklamání nás čekalo, když si tento den nikdo jablíčko nepřinesl. Je nám velmi líto, že naši pravidelnou rubriku o aktivitách za celý prožitý týden, téměř nikdo nečte….. Ale zůstaneme optimisty a budeme věřit, že v roce 2024 se situace zlepší a množství čtenářů se bude postupně navyšovat.

Uprostřed týdne jsme se společně s kamarády z ostatních tříd vydali na malý výlet objednaným autobusem. Navštívili jsme kostel Svatého Martina v Kostelci u křížků, zazpívali jsme si několik vánočních koled a znovu se přiblížili tak o malý kousíček ŠTĚDRÉMU DNI.

Čtvrteční den byl dnem, kdy naši malí Mravenečci vyrazili nadělit dárečky zvířátkům do nedalekého lesíka. Počasí nám sice moc nepřálo, silný vítr nám naši procházku velmi znepříjemňoval, ale my jsme stateční Mravenečci a nezalekneme se. Nadílku jsme sbalili do batůžku a vyrazili jsme. Věříme, že dobrá jablíčka, kaštánky nebo třeba mrkvička udělá našim zvířecím kamarádům radost, my z tohoto dobrého skutku měli minimálně dobrý pocit.

Pátek, poslední školkový den v letošním roce 2023. Vzhledem k nízkému počtu přihlášených dětí byla naše školka uzavřena a dětem se prodloužily prázdniny o jeden den. A tak si všechny děti udělaly zajisté hrací páteček v domácím prostředí….

Zazvonil zvonec, který odzvonil tomuto rychlému hlášení ze závěrečného týdne roku 2023.
Dovolte nám poděkovat za Vaši přízeň a spolupráci, za Vaše sponzorské dary, moc si toho vážíme a přejeme Vám krásné, pohodové Vánoce, prožité v kruhu rodinném a mnoho zdraví a štěstí v novém roce 2024. Těšíme se na Vás 3.1.2024.

Tým z Mraveniště

Lucka, Ája, Páťa , Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko