Rodiče vítáni

Téma: Ve zdravém těle zdravý duch I.

Termín: 15.-19.1.2023

A je tu opět pondělí, zahajujeme třetí týden letošního roku a nedočkavě z našeho mraveniště vyhlížíme Mravenečky, rády bychom je seznámili s novým tématem, které nás čeká jak v tomto týdnu, tak i příštím,  a to je „VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH“.

Dětem jsme vysvětlili, proč je dobré zdravě jíst, jaké druhy potravin jsou vhodné a naopak, jakých se vyvarovat, k tomu nám pomohly didaktické obrázky  „Zdravá 5″, kde jsme společnými silami třídili potraviny. Také jsme si řekli, proč je dobré sportovat a udržovat se v kondici a také, že pobyt na zdravém vzduchu je vhodný a lidskému organismu prospívá. Proto se také snažíme s dětmi chodit za každého počasí alespoň na chvíli ven, ať již na školkovou zahradu, nebo podnikáme vycházky do přírody.

Na středu si děti měly přinést každý jeden kus ovoce. Těm, kteří zadaný úkol splnili, patří veliká pochvala. Společně jsme s dětmi různé druhy ovoce pojmenovali, poznávali jsme ho i po hmatu a to nejlepší na konec: ovoce jsme řádně omyli, oloupali a společnými silami rozkrájeli. Náš ovocný obložený tác měl velký úspěch a děti si na něm opravdu pochutnaly.

Co se týká našich výtvarných dovedností – i zde jsme nezaháleli. Prohloubili jsme opět své dovednosti s nůžkami, jednalo se pouze o střih podélné čáry a následné posloupné seřazení obrázku, včetně nalepení. Ti, kteří chtěli, si slepený obrázek mohli i barevně vymalovat. To, jak se to dětem povedlo, můžete posoudit sami. Stále však platí, že stříhání a správný úchop tužky je nutné procvičovat nejenom v MŠ, ale především také doma! Mezery ve výše zmíněném májí stále některé děti, trénujte to prosím! V šatních prostorách je také k vidění další výtvor dětí – zadání znělo: „domaluj, vše, co na obličeji chybí“.  No, asi nám to nebudete věřit, ale né úplně všichni věděli, co musí domalovat….

A teď jeden dotaz na rodiče: už Vás Vaše děti seznámily s naší novou básničkou, kterou jsme se v tomto týdnu naučili? Jmenuje se „NAŠE TĚLO“. Tak schválně, jestli se ji rodiče zvládnou také přes víkend naučit a v pondělí nám ji odrecitují? Odměna v podobě sladkého překvapení Vás nemine :-). Básničku naleznete na naší nástěnce v šatně, vedle vstupních dveří do třídy, nebo webové nástěnce, kterou právě čtete.

Naše tělo

Naše tělo mozek řídí                                                     

oči, ty to dobře vidí.                                                      

Pod hlavou je krček malý        

na rukách jsou velké svaly.    

V hrudním koši srdce máme,   

 do bříška si jídlo dáme.                               

Nohy pěkně procvičí se,                            

venku dobře skotačí se.         

A tím končíme naše hlášení tohoto týdne, přejeme Vám krásný víkend a v pondělí…. Víte, kde nás najdete!

Lucka, Ája, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko