Rodiče vítáni

Téma : Vítej v novém roce

Termín : 1.-5.1.2024

Srdečně Vás zdravíme v novém roce 2024 – podobně takto znělo téma pro tento týden.

Na samý úvod Vám všem chceme popřát vše nejlepší do nového roku, pevné zdraví, moře štěstí, velikou rodinnou pohodindu a spoustu krásných chvil s Vašimi dětmi, ať Vám dělají jen samou radost a žádnou starost.

Tento týden jsme měli tak trochu ve zkrácené verzi.  Pondělí a úterý byla MŠ ještě pod zámkem z důvodů vánočních prázdnin, ale ve středu 3.1. se již naše brány otevřely a my s otevřenou náručí naše malé mravenečky přivítali.  A věřte nebo ne, pěkně vám ty dětičky vyrostly, těch pár dnů, co jsme je neviděli, bylo na dětech opravdu znát. Měli jsme si co říci…… v komunitním kruhu jsme se hezky přivítali, pohladili, popřáli si krásný den (tento každodenní  rituál si zachováme i pro letošní rok) spustili jsme dlouhou debatu…. No my se toho ale dozvěděli. Každý se chtěl pochlubit, co mu přinesl JEŽÍŠEK, jak strávili vánoční prázdniny, jaké bylo cukrovíčko, nebo bramborový salát….bylo toho opravdu mnoho. Po našem společném  povídání  dostaly děti prostor k hrám, dle svoji vlastní fantazie.

Také nesmíme zapomenout na našeho Tomáška Frantu, kterému patří veliké díky (samozřejmě i celé rodině), že se nám o vánočních prázdninách postaral o kamarádku želvičku Miu, moc děkujeme.

Od čtvrtečního rána se děti ovšem již pustily do práce.  Vyráběly tříkrálovou korunu, s vlastnoručním zdobením, vybraly si  zdali to bude koruna pro Kašpara, Melichara nebo Baltazara. Zajisté podle koruny poznáte, koho doma máte, a to podle písmenka, které na koruně naleznete. Zazpívali jsme si také písničku „My tři králové jdeme k Vám“, úplně jsme ji ještě nevyladili, ale věříme, že až si ji příště zapíváme, půjde nám to lépe. Nicméně, za zmínku ještě tento den stojí, že jsme s několika dětmi navštívili i ostatní třídy našich starších kamarádů a zahráli si tak sami osobně na tři krále.

A máme tady poslední den tohoto zkráceného týdne.  Dnes výjimečně nebude zcela hrací, jak bývá u nás zvykem, ale na chvíli se proměníme v pekaře a společnými silami jsme si upekli tříkrálový koláč z listového těsta. Jaké suroviny a co v něm některé děti našly Vám však neprozradíme. Bude to domácí úkol pro Vás dospěláky, zjistíte od Vašich dětí, z čeho náš koláček byl a jaké překvápko bylo uvnitř. V pondělí  8.1.2024 budeme čekat  Vaše odpovědi :-).

Mějte krásný víkend

Tým z mraveniště

Lucka, Ája, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko