Rodiče vítáni

Téma: Voda, voděnka   

Termín: 18.3. do 22.3.2024

Je ráno, budíček, vstávat a cvičit, raz dva, raz dva….. běžíme do školky, jen zvesela, jen zvesela 🙂

Otevírá se nám další pracovní týden a s ním i téma, tentokrát nikoli téma nové, ale pokračujeme v tématu z minulého týdne. Prohloubíme si znalosti, zopakujeme ty, co už víme z minulých dnů, ale především strávíme zase krásný čas v našem mraveništi, budeme si hrát, povídat, cvičit, tancovat, zpívat, chodit na procházky….

Přivítali jsme se, náš každodenní rituál s přáním krásného dne nesměl chybět, zacvičili jsme si, posilnili jsme se vynikající svačinkou a pustili do práce. Děti měly za úkol si přinést menší květináček s jarním osením, proto jsme neotáleli a oseníčko na naší školkové zahradě hnedle zaseli.  Práce s hlínou děti velmi bavila a všem se zadaný úkol podařilo splnit. A samotný závěr našich malých zahradnických dílniček bylo nutné osení důkladně zalít vodou. Děti již vědí, že pokud bychom zrníčka nezalévali, těžko by nám z nich něco vyrostlo. Další důvod, proč je voda tak moc důležitá.

Druhý den v naší školičce jsme věnovali výtvarnému tvoření. Malovalo se u nás na plátna akrylovými barvami, každé dílo bylo specifické a vystihuje jednotlivce. Je to takové malé překvapení pro náš velikonoční jarmark, který se bude konat příští týden v pondělí a my se budeme těšit na Vaši návštěvu.

Prostřední den v týdnu jsme z velké části strávili v přírodě. Naplánovali jsme s dětmi  vycházku k Želivskému rybníku. Všichni si měli přinést batůžek s menší svačinkou. Podotýkáme s „MENŠÍ“ svačinkou. Což znamená, například nakrájené ovoce nebo zelenina, müsli tyčinka nebo malá sušenka. Na vycházky do přírody vyrážíme s dětmi po školkové svačince, není tedy nutností mít plný batůžek jídla, nikdo by pak obídek nechtěl, díky plnému bříšku ze svačinky od maminky. Nicméně počasí nám přálo, sluníčko nám hřálo a tak se nám pobyt na čerstvém vzduchu velmi líbil. Pouze ještě jedna poznámka na závěr středečního dne – trénujte s dětmi chůzi, někteří s chozením po svých nožičkách mají opravdu problém.

Čtvrtek patřil opět pohybu, tak třeba –  běh s reakcí na rytmus písničky, vydýchání, protahovací cviky s overbally, pohybová hra na Vodníka se závěrečnou relaxací…. No zacvičili jsme si opravdu krásně. Také jsme si popovídali o dopravních prostředcích. Dle obrázků měly děti za úkol rozdělit dopravní prostředky, které jezdí po souši a které plují po vodě. Malý chyták od paní učitelky byly prostředky, které se pohybují vzduchem, což děti zmátlo a zařadily je prakticky do obou skupin prostředků, jak po vodě, tak po souši :-).

Jsme u posledního dne tohoto týdne, ten je pro Mravenečky hrací, ale přeci jen byl kromě hry zpestřen i poslechem vážné hudby s názvem“ Za poznáním tajů hudby s harfou“. Děti tak měly možnost poznat nejen housle, ale i harfu, ale také poznávaly hudbu ze známých pohádek. Velmi pěkný kulturní zážitek.

Vám přejeme klidně strávený a pohodový víkend a v pondělí se na Vás budeme těšit.

Ája, Lucka, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko