Rodiče vítáni

Ten umí to a ten zas tohle 14.11. – 18.11.2022

Od pondělí 14.11.do pátku 18.11.bylo našim tématem „ Povolání“.

S dětmi jsme si v komunitním kruhu povídali o tom, jaké druhy povolání znají, kde pracuje maminka nebo tatínek a které z jmenovaných prací se jim nejvíce líbí.

K tomu, abychom se lépe vžili do role lékaře, zdravotní sestry, policisty či hasiče nám posloužily převleky, které máme ve třídě k dispozici a věřte nám, moc se nám tato hra líbila.

Úterní dopoledne nám zpestřila návštěva paní Formánkové a paní Kirsové. Obě nám totiž představily dvě zajímavá povolání a na jedno jsme si i díky kreativitě maminek zahráli. Děti se na chvíli staly truhláři, vrtaly, brousily, lepili a garáž pro autíčka byla na světě, kam jsme zaparkovali auta značky Škoda od paní Kirsové,  stejně tak se s dopomocí podařilo vyrobit i krásnou postýlku pro panenky, kterou doplnily i krásně ušité peřinky.

Ve středu absolvovali naši bruslaři další lekci školičky bruslení ve Velkých Popovicích.

Ostatní děti si zahráli ve své třídě divadélko o Veliké řepě a mohli se tak alespoň na malou chvíli proměnit v malé mravenčí herce.

Ve čtvrtek byla MŠ uzavřena z důvodu státního svátku a poslední pracovní den byly všechny děti spojeny ve třídě Berušek z důvodu velmi nízkého počtu přihlášených dětí. Někteří Mravenečci měli tak možnost se podívat do jiné třídy a seznámit se se staršími kamarády ze Sluníčka.

Přejeme krásný víkend a těšíme se na vás zase v pondělí.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko