Rodiče vítáni

Ten umí to a ten zas tohle

Týden od 20.11. – 24.11.2023

Pondělní ráno jsme se všichni ráno pěkně přivítali pohlazením a pozdravením všech příchozích Mravenečků. I nadále jsme se věnovali  tématu POVOLÁNÍ z minulého týdne. Dětem se téma moc líbilo, neboť převlékání se do kostýmů různých profesí, jako např. hasič, policista, zdravotní sestřička… patřilo v tomto týdnu k oblíbeným činnostem. Co bylo ovšem velkým překvapením pro děti, že jsme mezi sebou přivítali nového kamaráda, respektive kamarádku a né ledajakou, má žlutohnědou barvu a jmenuje se Mia (jméno vymyslely děti), má čtyři nožky a krunýř s číslem 16. Už víte, o jaké kamarádce mluvíme….. ano správně, máme želvičku. Má svoje vlastní prosklené bydleníčko a možnost vidět ji můžete i Vy, stačí nahlédnout do okna v šatních prostorách. Dětem jsme vysvětlili, co taková želvička baští, jak bude veliká a kdo se o ni vlastně stará. Vědí již, že je to pan chovatel nebo zoolog a zvířecí doktor je zvěrolékař.

Úterní ráno jsme výtvarně pracovali. Zahráli jsme si na kominíka, pověděli si, co takový kominíček dělá a pak jsme se pustili do práce. Potřebovali jsme černý  a bílý papír, nůžky, lepidlo a šikovné ručičky :-). Ale ty naši malí šikulové z Mravenečků mají. Myslíme, že každému se jeho kominík povedl, ale zjistili jsme, že práce s nůžkami je pro některé opravdu těžký oříšek. Prosíme Vás, zkuste si o víkendu najít čas a alespoň chvíli s dětmi stříhejte, je potřeba to procvičit. A protože jsme šikovní mravenci, pracovití….. zvládli jsme i odpolední dílničky s rodiči, kde jsme tvořili z keramické hlíny různé dekorace s vánočními motivy. Velmi milým překvapením pro nás bylo projevení kreativity některých z našich rodičů. Domníváme se, že společně strávené odpoledne se nám vyvedlo a my děkujeme jednak za Vaši hojnou účast a jednak za dobrůtky, které jste nám přinesli.

Středeční ráno se opět neslo ve znamení sportu, jako i předchozí týden. Bruslaři vyrazili na svoji předposlední lekci školičky bruslení ve Velkých Popovicích.  Je radost se dívat na pokroky, které děti za těch pár lekcí dosáhly, každý z nich se maximálně snaží, i když se občas objeví pár slziček…. Ale vždy se postaví a jdou znovu a znovu bojovat. Ostatní Mravenečci vyrazili do lesíka, pozorovali tam proměny v tomto časovém období a zvířátka, která je zde možné potkat. Na přilehlé louce jsem si pak zahráli několik pohybových her např. „ Cukr, káva nebo Rybičky, rybičky“.

Čtvrtek byl pro některé Mravenčky také pracovní – ti, kteří nebyli totiž na dílničkách, usedli ke stolečku a vytvořili si také alespoň jeden výrobek z keramické hlíny, aby jim to nebylo líto. Moc se to všem povedlo a zajisté tento malý dáreček maminky i tatínky potěší. V tento den měla také proběhnout CANISTERAPIE v naší školce, bohužel se tak nestalo, neboť paní lektorka onemocněla, tudíž se nemohla dostavit . A tak jsme tento čas využili a opakovali jsme již známé básničky, písničky říkadla a zatančili si s padákem, ten je totiž mezi dětmi velmi oblíbený.

Pátek, den na který se všichni těšíme, jak dospěláci, tak i děti. Víme totiž, že nás čeká víkend, plný odpočinku a společně strávených chvil se svými nejbližšími. A tak jsme si tento poslední den v MŠ hezky užili, jelikož pátky jsou hrací a tak toho děti řádně využily a dle své vlastní fantazie si hrály celé dopoledne, kolektivně nebo samostatně, ale každý s tím, co chtěl. I pobyt na zahradě se nám vydařil, sice foukal silný vítr, ale krásně svítilo sluníčko, tak jsme vyrazili za honbou po vitamínu D, který nám slunce poskytuje.

Vám všem krásný víkend a příští týden na viděnou

Lucka, Ája, Dáša, Páťa a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko