Rodiče vítáni

TO JE ZLATÉ POSVÍCENÍ

Týden od: 6.-10.11.2023

Tak jsme se tu všichni sešli, bude zase veselo, máme totiž téma „To je zlaté posvícení“, tak si o něm povyprávíme, něco dobrého si k tomu posvícení napečeme, ale ještě před tím si nesmíme zapomenout zacvičit 🙂

Jako každý den, po ranních volných aktivitách dětí, se svoláme naši básničkou „Volám tě holčičko, volám tě kluku, pojď se mnou do kroužku, podej mi ruku“. Pak se milým pohlazením pozdravíme a popřejeme si krásné ráno. Děti už nedočkavě čekají, co nového se v tomto týdnu naučí a dozví…. .      A co by to bylo za posvícení bez koláčků, no řekněte sami! A tak, když jsme v pondělí probrali teorii, vysvětlili si pojem slova posvícení, a hnedle od úterního rána jsme se mohli pustit do práce. Nejprve jsme si všichni umyli řádně ručičky, pak dali zástěrky, jako správní pekaři a seznámili jsme děti s receptem, se surovinami, které byly potřeba pro pečení. Společnými silami jsme vypracovali těsto, následně pak dostal každý svůj vlastní kousek těsta, ze kterého se začaly tvořit koláče. Po vložení koláčů na plech jsme dodali tvarohovou náplň a šup s tím do trouby. Nežli jsme si uklidili, protože jsme pořádkumilovní Mravenečci, byly koláče upečeny a o dezert po obídku bylo postaráno, jupíííí :-). To jak jsme si u našeho prvního pečeníčka vedli, jsme řádně zdokumentovali, tak neváhejte a navštivte naši fotogalerii.

A máme tu třetí den v pořadí tohoto týdne. Středa je v MŠ ve znamení sportu, respektive bruslení. Takže když naši malí bruslaři vyrazili do Velkých Popovic  na ledovou plochu, my ostatní vyrazili směr les. Podnikli jsme vycházku do přírody, šli jsme se podívat, jestli náhodou nepotkáme Martina, jak k nám jede na bílém koni….. ve třidě jsme si totiž vyprávěli legendu o sv. Martinovi, a když se děti dozvěděly, že toto rčení by mohlo spustit sněhovou nadílku, nemohly se dočkat. K tématu Svatého Martina bylo dětem zadáno několik různých slov, které měly vytleskat a spočítat slabiky. Zaslouží si velkou pochvalu, všem vytleskávání opravdu moc šlo.

A protože jsme ve středu Martina cestou nikde nepotkali, vydali jsme se prozkoumávat okolí naší MŠ i ve čtvrtek. Bohužel však opět bezvýsledně……podle kalendáře dorazí Martin až 11.11., což vychází v letošním roce na sobotu, tak Vás prosíme, vyrazte v sobotu na vycházku Vy, třeba budete mít větší štěstí. Ale před odchodem z domova, zkontrolujte, jestli se Vám v troubě nepálí tradiční svatomartinská husička, nebo koláčky, byla by to škodaJ.

Jsme v cíli, je tu pátek. A protože jsme toto hodně stihli, musíme si říci, jak a co se nám povedlo, případně nepovedlo, zhodnotíme si naše aktivity, pro jistotu si ještě zazpíváme písničku „Martin jede“, kterou jsme se celý týden učili, tak doufáme, že Vám jí děti k té svatomartinské husičce zazpívají.

Vám všem krásný víkend a v pondělí 13.11.2021 se zase budeme těšit, jako vždy, v Mraveništi.

Lucka, Ája, Páťa, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko