Rodiče vítáni

Týden od 19.-23.6.2023 MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Máme rádi zvířata ….. protože jsou chlupatá a mají hebkou srst 🙂 …….. naše nové téma pro tento týden. Toto zvolené téma bylo dětem velice blízké a velmi je bavilo. Hovořili jsme v komunitním kruhu o zvířátkách, která známe např. z našich domovů nebo ze zoologické zahrady. Pomocí didaktických obrázků jsme procvičili fotografickou paměť, prohlédli jsme si mnoho knih a atlasů se zvířátky a na některé z nich jsme si i zahráli na naší školkové zahradě. A nezapomněli jsme i výtvarně tvořit.

Pondělní ráno jsme zahájili poněkud netradičně, museli jsme se totiž rozloučit s našimi kamarády, kteří odjeli na školu v přírodě. Každý den jsme si na ně vzpomněli a pevně věříme, že se jim pobyt v přírodě líbil. Děti, které zůstaly v MŠ, se aktivně věnovaly pohybovým hrám v prostorách zahrady a užívaly si teplého počasíčka.

Úterý – druhý den tohoto týdne jsme po našem ranním rituálu vyrazili na zahradu, kde jsme si cvičením protáhli svá tělíčka, protože pohyb na čerstvém vzduchu je přeci zdravý. Děti měly sestavenou opičí dráhu, kterou zdolávaly, překážku za překážkou. Zpestřením bylo, že díky maskám, se děti proměnily ve zvířátka a rázem jsme se nenacházeli ve školce, ale v ZOO.

Středeční ráno patřilo výtvarné výchově, abychom obměnili naši nástěnkovou výzdobu v prostorách šatny, pustili jsme se hned do práce. Výroba lva a žirafy nám sice nějakou chvíli zabrala, ale práce s temperou byla pro děti dobrou zábavou, vzhledem k tomu, že místo štětce, byla použita vidlička, kterou jsme otiskem přenesli na papír a rázem byla hříva pro lvíčka na světě. Jak se nám to povedlo, můžete posoudit Vy, my ceníme snahu a trpělivost dětí, která jim bohužel občas chybí.

Čtvrteční dopoledne jsme se opět věnovali prohlubování znalostí o zvířátkách, rozlišovali jsme, o jaký druh se jedná, kam ho můžeme zařadit, kde žije, zda-li ve volné přírodě či v zajetí. Některé děti ještě dokončovaly výtvarnou práci z předchozího dne, ale jakmile bylo vše hotovo, směr zahrada, jupííííí. Když je to alespoň trochu možné, na zahradě si nejenom hrajeme, cvičíme, ale i svačíme, takže pár takových pikniků jsme v tomto týdnu stihli, což nás velmi těší.

A máme tady zase ten vytoužený páteček. U nás v Mravenečcích je to hrací den a to značí, že si to všichni spolu užijem. Ale abyste si nemysleli, že to celé „proflákáme“, my se i u toho hraní zvládneme básničku naučit. Tak schválně, ta o žirafě, už se s ní děti doma pochlubily?

Mějte krásný víkend, plný slunce a pohody a v pondělí s úsměvem na líci, se na Vás všechny těší

Dáša, Hanka, Ája a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko