Rodiče vítáni

Týden od 2. – 6. 10. 2023 Zamykání lesa

Pondělní ráno se nezadržitelně přiblížilo a my už se nemohli dočkat příchodu našich malých Mravenečků. Zároveň nás také v tento první pracovní den poctila svoji návštěvou Česká školní inspekce, která se přišla podívat na naše šikovné dětičky, jak si hrají, jak pracují, co zvládají samostatně, případně s dopomocí, a také s námi vyrazili na procházku do blízkého lesíka.

Uvítáme se našim každodenním rituálem a pohlazením kamaráda, čímž také zopakujeme jména svých kamarádů, protože některým dětem se stále nedaří zapamatovat všechna jména. Seznámili jsme se s tématem pro tento týden „ZAMYKÁNÍ LESA“, pověděli jsme si, co nás v tomto týdnu čeká, co se naučíme a s čím budeme pracovat.

V ranních centrech jsme se s dětmi seznámili s významem slova „LES“, všichni měli svůj vlastní prostor pro přemýšlení, co vlastně v tom lese všechno můžeme najít, vidět, slyšet… Nápomocné nám byly obrázkové knihy o lese, Albi kniha Hravá přírodověda a různé didaktické obrázky. Někdo jmenoval různé druhy zvířátek, jiní stromy či keře, zmínka padla také o houbách. Je toho opravdu hodně, co v přírodě kolem nás nalezneme a proto také do přírody podnikáme minimálně 2x v týdnu výpravy za poznáním.

A díky našim cestám po okolí školky již Mravenečci vědí, jak poznáme listnatý a jehličnatý strom, co na jehličnanech roste a ti, co opravdu dávali pozor, dokáží i některé stromy, které jsme potkali pojmenovat např. bříza, lípa, dub, nebo smrk a borovici.

K tomuto tématu se nám krásně hodila básnička s názvem „BEDLA“, nebo také pohybová říkanka „NÁŠ TÁTA ŠEL NA HOUBY“. A aby to nebylo zvířátkům líto, naučili jsme se ještě další básničku o ježkovi. Snad se Vaši malí Mravenečci doma pochlubili, jak krásně je umí přednést.

Výtvarně jsme také pracovali a to jednak na společné koláži různých druhů zvířátek, ta bude k vidění až příští týden, musíme totiž ještě doladit, zato papírového ježečka můžete v šatních prostorách obdivovat již nyní. Moc se nám všem povedl, ale pozor nesahat ….. ať se nepopícháte!!! 🙂

A jestli si myslíte, že jsme necvičili, tak to se tedy pletete. My totiž víme, že pohyb je pro člověka velmi důležitý, zvláště pro naše „MRAVENČÍ SPORTOVCE“. Takže běháme, skáčeme, hrajeme různé pohybové hry zaměřené na prostorovou orientaci, cvičíme s padákem, overbaly, kroužky anebo se proháníme po zahradě na kolech, odrážedlech a také pořádáme závody na motorkách.

A to je konec hlášení tohoto týdne, naši milí příznivci a čtenáři stránek MŠ Sluníčko.

Přejeme Vám všem pohodový víkend se spoustou krásných zážitků a my se na Vás budeme v pondělí opět těšit, snad již jen s úsměvem a bez slziček.

Ája, Lucka, Páťa, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko