Rodiče vítáni

Týden od 22. 5. do 26. 5. Kde domov můj?

V tomto týdnu jsme s Mravenečkami pokračovali v krásném tématu: „Kde domov můj“

Povídali jsme si o rozdílech mezi městem a vesnicí a město jsme si také společně postavili ze všech kostek a stavebnic, co jsme ve třídě našli. Městem nám projížděly mašinky, jezdila auta. Ve městě jsme měli ZOO, nemocnici, policejní stanici a vše, co do města patří.

V úterý k nám přijely na návštěvu děti ze ZUŠ Velké Popovice s krásným blokem písniček a divadelním představením. Dětem se písničky moc líbily a společně s dětmi z Lidušky si zazpívaly.

Ve středu jsme si s dětmi zahráli pohybovou námětovou hru „Prší“, kde si děti zopakovaly barvičky a zacvičily různé cviky na protažení celého těla. Tento den jsme se také věnovali dopravním prostředkům. Rozlišovali jsme, které patří do města, které na vesnici, na stavbu, na farmu, které slouží záchranným složkám a jaká telefonní čísla máme volat, když potřebujeme zavolat hasiče, lékaře, policii… Pomocí didaktické tabule s obrázky jsme si procvičili paměť. Také jsme se seznámili s některými dopravními značkami, které si děti podle předlohy vyzkoušely namalovat.

Ve čtvrtek jsme si užívali krásného počasí na zahradě školky. Děti si stavěly stavby z písku na pískovišti, hrály si na dekách s panenkami, vozily kočárky, hrály míčové hry a samozřejmě nemohla chybět ani zběsilá jízda na oblíbených motorkách J

V odpoledních hodinách děti, které spinkaly přes noc ve školce, čekalo veliké překvapení. Pohádka „O Koblížkovi“ v podání učitelského sboru MŠ Sluníčko J, řádění a diskotéka na zahradě a večerní Luční stezka, kde děti pomáhaly Lučním zvířátkům s úkoly.

Poslední den tohoto pracovního týdne trávily děti především venku na zahradě školky, kde si hrály, stavěly a odpočívaly.

Příští týden nás ve čtvrtek čeká parádní výlet do pražské ZOO, počasí nám má přát, takže se už s dětmi nemůžeme dočkat J

Hezké sluníčkové dny Vám přejí Mravenečci

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko