Rodiče vítáni

Týden od 27.3. – 31.3.2023

Téma : Petrklíč, zima už je pryč

V tomto týdnu jsme společně v Mravenečcích přivítali pomyslně jaro. Počasí tomu sice vůbec nenasvědčuje, ale my se snažíme pozitivně naladit a přilákat tak sluníčko do naší školičky.

Jak již výše uvedené téma naznačuje, v tomto týdnu jsme se zaměřili převážně na nadcházející roční období a vše, co je s jarem spjato. Poznali jsme několik jarních květin. Víme už, jak vypadá například petrklíč, sněženka, bledule, krokus, narcis, tulipán. Všechny jarní květiny jsme si prohlédli na různých didaktických obrázcích, některé jsme i viděli na našich společných toulkách po okolí školky. Slyšeli jsme i mnoho krásně zpívajících ptáčků, které společně s Mravenečky přivolávají jaro, a které tak toužebně očekáváme.

Při našem prvním pondělním setkání nemohl chybět náš ranní uvítací rituál “Dobré ráno z naší školky“, pohlazení a přivítání mravenčích kamarádů a vyprávění zážitků z předešlého víkendu, počítání dívek a chlapců, porovnávání méně/více, ranní cvičení seznámení se s tématem týdne, jarní rostliny…. to všechno byla naše náplň na pondělní dopoledne. No, co říkáte, stihli jsme toho opravdu hodně, že?

V úterý ráno po svačince, vyrazili Mravenečci směr Herynk. Jelikož se nás sešlo opravdu hodně málo, naskytla se možnost pro všechny děti z Mravenečků navštívit solnou jeskyni. A tak jsme toho využili a dopoledne si pěkně zrelaxovali a pohráli si se solnými krystalky. Pro ty, které ještě v solné jeskyni nebyli – solná jeskyně je „jedno velké, bílé, slané pískoviště“ se spoustou hraček (plastové nádobíčko, autíčka, lopatičky, kyblíčky…) opravdu se zde dětem moc líbí.

Prostřední den tohoto týdne, značí sportování a jak určitě víte, je to bruslení ve Velkých Popovicích. Přihlášené děti se vydaly za svými sportovními zážitky a my ostatní se učili programovat s robotickou včelkou Bee-Bot. Pomocí didaktických obrázků měla včelka dorazit na požadované stanoviště. Některým dětem se podařilo pruhovanou blikající „Máju“ opravdu navést tam, kam bylo potřeba. Jednalo se o skupinovou činnost, aby měly děti větší prostor pro pochopení zadání.

Ve čtvrtek jsme se učili pracovat s temperovou barvou, pomocí prstíkové metody vytvářely děti jarní rostlinu „Modřenec“, štětcem pak následně dokreslovaly stonky a listy, další nabízenou variantou byly tulipány, které byly ztvárňovány obrácenou stranou vidličky. Snad se nám květinky podařily, již brzy nám budou zdobit naše šatní prostory.

Během týdne jsme si také zahráli na zahradníky a zaseli jsme pšenici do vlastních květináčků. Snad do Velikonoc vyklíčí a udělá Vám radost ve Vašich domovech. I na naší školkové zahradě jsme zahradničili a do hlíny jsme usadili semínka ředkviček a vzorně se o ně budeme starat, abychom si na nich na jaře pochutnali. Jen to sluníčko a teplíčko nám musí trochu pomoci.

A máme tady pátek, „hrací pátek“, jupííí. Dle svého vlastního výběru a fantazie si Mravenečci pohráli, však si to také za tu dřinu v tomto týdnu zaslouží, zvládli toho opravdu hodně. Co myslíte?

A jeden úkol pro rodiče, zkuste se doma zeptat Vašich dětiček, jakoupak básničku a písničku se tento týden s paní učitelkou Ájou a Dášou učili? Ve třídě jim to moc šlo, tak snad se pochlubí i doma.

Všem nemocným dětem (a že jich opravdu máme hodně), přejeme brzké uzdravení, ať všechny ty bacily přemůžete levou zadní a v pondělí, v plné polní na značkách u Mravenečků.

Krásný víkend

Ája, Dáša, Hanka a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko