Rodiče vítáni

Týden od 29.5. do 2.6.2023 Jsme stejní a přece jiní

V posledním týdnu měsíce května jsme se seznámili s novým tématem, které mělo zadání „Jsme stejní a přece jiní“. Dětem byla vysvětlena podstata tohoto zadání, aby si dokázali přesně představit, co se pod tímto sloganem skrývá , tak např. že na planetě žije mnoho lidí, což je ten společný znak, ovšem každý z nás je jiný, dělí nás od sebe národnost, pohlaví, barva pleti, kultura, pak i také věk, postava, barva vlasů …… je toho spousta, co nás od sebe odlišuje, avšak jeden hlavní artefakt, který by nás měl spojovat je „dobré srdce a vzájemná pomoc jeden druhému“, bez rozdílu pleti, či národnosti.

Na pondělní ráno jsme si pro děti připravili menší změnu. Využili jsme totiž krásného slunečného počasí a od ranních hodin jsme se scházeli na zahradě naší školičky, kde jsme příjemně strávili celé dopoledne, které nám zpříjemnila paní Szabová, maminka Elišky, s jejími domácími mazlíčky želvičkou Barčou a ještěrkou Charlotkou.

Úterní den jsme zahájili pohlazením a přivítáním kamaráda a zopakovali jsme si tak prakticky na sklonku školního roku jména svých spolužáků. Někdo jméno spolužáka potřebuje ještě připomenout, ale my věříme, že to do konce června dopilujeme k dokonalosti. Ve skupinkách jsme si prolistovali zajímavé knihy, např. Encyklopedie pro zvídavé dětičky a ukázali si názorně, jaké barvy pleti mohou různé národy od sebe odlišovat.

Středeční ráno jsme si řádně zacvičili a to hned zvesela.  Procvičili jsme prostorovou orientaci, rychlost a postřeh. Děti reagovaly na vyťukávaný rytmus, podle kterého udržovaly pomalé či zrychlující tempo.  Poté jsme si zahrály pohybovou hru s opakováním základních barev „Čáp ztratil čepičku“. Hnedle po svačince jsme vyrazili opět na naši školkovou zahradu, kde nás čekala práce. Protože jsme pracovití Mravenečci, pustili jsme se do zalévání našich vyvýšených záhonů a zasazených ovocných keříků. Přitom jsme si pochutnávali na lesních jahůdkách, které se nám díky sluníčkovému počasí, hezky začervenaly. Mňam, to byla ale dobrota.

Čtvrteční ráno je tu, nikdo nemohl dospat, tak moc jsme se těšili, jeli jsme totiž celá školka do ZOO. Ten den byl pro nás opravdu krásný, víte proč, protože naši nejmilejší Mravenečci slavili s ostatními dětmi svátek a my věříme, že jsme tímto výletem jejich den zpříjemnili. V ZOO bylo k vidění spoustu zvířátek např. lední medvěd, různé druhy papoušků, želvy, tučňáky, lachtany, pelikány a dokonce jsme si mohli ovečky a kozičky pohladit. Děti byly báječné, vzorné a prostě nejlepší, proto si zasloužili sladkou chlazenou odměnu v podobě zmrzlinky. My dospěláci hodnotíme výlet za velmi povedený, krátký video záznam můžete shlédnout na FB . A my už se budeme těšit na další výlet, ten nás čeká už ve středu, příští týden, tak nezapomeňte přijít včasJ.

Poslední den tohoto pracovního týdne nadešel, všichni už víme, že je to pátek a pátek si zasloužil jedno malé shrnutí, co jsme se naučili, co jsme prožili, co vše jsme viděli, co nejvíce se nám v tomto týdnu líbilo. A protože i děti mají nárok odpočívat, vyrazili jsme společně na zahradu, udělali jsme si piknik, pochutnali si na melounku od Renatky a domácích Brumíčkách, které nám přinesla Laurinka na počest svého svátku.  Rychle to páteční dopoledne ale uteklo, to Vám povíme.

Mějte krásný a pohodový víkend, odpočiňte si, prožijte ho podle Vašich představ a v pondělí se uvidíme.

Dáša, Ája, Hanka a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko