Rodiče vítáni

TÝDEN od 5.6.-9.6.2023

Tatínkova cesta kolem světa

V prvním červnovém týdnu jsme se seznámili s nově příchozím tématem „Tatínkova cesta kolem světa“. S dětmi jsme hovořili na téma cestování, kdo se kdy kam podíval, kdo už cestoval letadlem, lodí, či vlakem, co zajímavého při objevování „světa“ děti na svých cestách viděly, kam by se chtěly podívat, co by doporučily svým kamarádům za výlet. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. Také už naši malí mravenečci vědí, že máme pět světadílů, které zvládneme vyjmenovat a alespoň pomocí globusu či atlasu světa, jsme dětem mohli ukázat, kde se který světadíl nachází a jak velký je.

Celý týden probíhalo Hravé in-line. Děti každé ráno odjížděly do Běchovic, kde na ně netrpělivě čekali zkušení instruktoři, kteří se vynasnažili, aby děti, co nejlépe naučili jízdě na kolečkových bruslích. Všem malým bruslařům jsme drželi od pondělí až do pátku pěstičky, což se vyplatilo, a naše malé dětičky, byly oceněni zlatým kovem, zasloužily si to. Gratulujeme!

Pondělní ráno jsme zahájili společným přivítáním po víkendu. Některé z dětí se nám pochlubily, jak krásný víkend se svými rodiči zažili, co vše společně podnikly. Seznámili jsme se s tématem tohoto týdnem a plánem, co vše se naučíme. A aby nám to učeníčko pěkně šlo, zacvičili jsme si, protože, jak se říká „ve zdravém těle, zdravý duch“.

V úterý jsme se zdokonalovali v našich výtvarných schopnostech. Každý mraveneček si vybarvil svoji zeměkouli, ze které, díky malému kouzlu, vznikl létající balón, prostřednictvím kterého, mohl každý člen našeho mraveniště, vzlétnout vzhůru do oblak. Používali jsme pastelky, lepidlo a zlepšili jsme i práci s nůžkami. To, jak se nám to povedlo, můžete ohodnotit Vy, k vidění v našich šatních prostorách.

Středa byla zpestřena polodenním výletem do Hodkovic. V Zemědělském muzeu bylo k vidění mnoho zajímavých věcí a děti se tak mohly blíže seznámit s některými dávnými řemesly, jako např. kovářem, švecem, pekařem, atd. Také jsme nahlédli do hal, ve kterých jsou ustájeny kravičky, pohladili si telátka a zjistili jsme, jak se taková kravička dojí a k jakému užitku je toto zvíře chováno.

Čtvrteční dopoledne jsme formou didaktických obrázků na dřevěné tabuli s otočnými okénky rozvíjeli svůj postřeh a znalost různých druhů zvířátek. Hádali jsme, název zvířátka a kde se nachází, kde ho můžeme vidět, či potkat. Také jsme pomocí molitanových kostek postavili autobus a procestovali jsme s ním alespoň malinkatou část naší země…

A je to tu, opět jsme dorazili do cílové rovinky zvané PÁTEČEK. Všichni se na něj už moc těšíme, ale než se rozutečeme do svých domovů, ještě si společně pohrajeme, protože pátky jsou hrací a děti si volí hrací aktivity dle své vlastní fantazie. Mají tak svůj osobní prostor a možnost se seberealizovat a navazovat bližší vztahy mezi svými vrstevníky ve třídě.

Přejeme Vám všem krásný, ničím nerušený víkend, odpočiňte si a zase na startovní čáře v pondělí 12.6. se na Vás budeme těšit. Nezapomeňte prosím, v pondělí se fotíme.

Zdraví Vás Dáša, Ája, Hanka a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko