Rodiče vítáni

Týden od 8.-12. 5. 2023 „U maminky je dobře“

Ve druhém květnovém týdnu jsme pokračovali v prohlubování znalostí z tématu minulého týdne. Hovořili jsme nejen o zvířátkách, ale také o rodině, o tom, z kolika členů se taková rodina skládá, jaká je maminka – každé z dětí mělo svůj osobní prostor k tomu, aby prostřednictvím různých vlastností popsalo svoji maminku. Dozvěděli jsme se toho opravdu spoustu, ale především od každého malého mravenečka zazněla jedna důležitá věta a to: svoji maminku mám moc rád/ráda a je ta nejlepší na světě 🙂

Pondělí 8.5. jsme si ještě všichni užívali sváteční pohodu se svými rodinami doma.

Ale v úterý 9.5. jsme byli už všichni od časných ranních hodin (někdo dříve, někdo později) na značkách v našem modrém mraveništi. Posvačili jsme o něco dříve, než-li obvykle, protože jsme čekali návštěvu, kterou nám zprostředkovala paní Nováková. A ptáte se jakou to návštěvu? No přeci z ovčí farmy Šonov. Povídali jsme si o životě na farmě, dozvěděli jsme se, jak pečovat o ovečky a jak se třeba vyrábí i ovčí sýr. Bylo to moc milé a zajímavé dopoledne.

Středa 10.5. se také nesla ve znamení návštěvy. Tentokrát k nám dorazila moc milá paní ze Základní umělecké školy Takt, která u našich takřka pětiletých Mravenečků zjišťovala, zda-li mají hudební talent. Děti jednotlivě zpívaly za doprovodu klavíru, či vytleskávaly rytmus. A to, zda-li má někdo talent na zpěv, již v tuto chvíli asi víte. Každopádně, my v Mravenečkách zpíváme rádi, ať již s talentem či bez, hlavně si zpíváme pro radost.

Čtvrtek – vyrážíme směr Nechánice. Ten kdo si namasíroval svoje nožičky a vzal si pohodlné botičky, dobře udělal. Vyrazili jsme totiž společně s kamarády z Motýlků na farmu do Nechánic. Cestou, necestou, polem, nepolem, ale né traktorem, nýbrž po svých jsme cupitali. Počasí nám přálo, sluníčko nám krásně hřálo a tak nebylo pochyb, že bychom si výlet neužili. Na farmě v Nechánicích jsme si mohli prohlédnou i pohladit několik zvířátek, například lamu, oslíka, poníka, králíčka, morčátko, koníka. K vidění byla i veverka nebo také pštros, ale na toho pozor! Víte, že jde po všem co se blýská a muže i zobnout….? Paní učitelka se přesvědčila na vlastní uši….. ano čtete správně, uši. Pštros jménem Antónie, ji totiž zobla do ucha, líbila se jí paní učitelky náušnička 🙂 Každopádně, tento den byl opravdu bohatý na infomace, ale i na ušlé kilometry. Mravenečci si zaslouží obrovskou pochvalu, všichni tuto pěší túru zvládli na jedničku. Odměnou jim pak byla zmrzlinka na hřišti v Kostelci u Křížků a jízda MHD zpět na Želivec.

A co dodat k pátku, ten je přeci vždy hrací. A jelikož jsme toho za tento týden stihli opravdu hodně, zasloužili jsme si odpočinek. A tak hned po svačince, jsme vyrazili na zahradu naší školky a hráli si každý dle své vlastní fantazie – kola, odrážedla, míčové hry, houpačky, skluzavky, pískoviště. No co Vám budeme povídat, bylo nám tady krásně.

Přejeme Vám, ať je Vám také tak fanfárově jako nám, užijte si víkend a nezapomeňte, všechny maminky mají svátek, tak jim hezky popřejte a za vše, co pro Vás dělají pěkně poděkujte, protože u maminky je přeci jen nejlépe.

Zdravíme Vás

Ája, Dáša, Hanka a Renatka.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko