Rodiče vítáni

U maminky je dobře 1. – 5. 5. 2023

Tento týden jsme zahájili až v úterý 2.5.,neboť jsme měli prodloužený víkend s ohledem na státní svátek. Zajisté to našim malým Mravenečkům nevadilo a byli rádi, že mohou strávit delší čas s rodiči.

Čekalo nás nové téma, se kterým se budeme zaobírat dva týdny. Ale je to téma zajímavé a věříme, že děti bude zajímat. Dětem byla podstata tématu vysvětlena a každý měl svůj osobní prostor pro vyjádření se. Děti vědí, že maminka je jen jedna a že je u ní dobře, stejně tak to mají i zvířátka a proto jsme hravou formou prostřednictvím didaktických obrázků představili všechna domácí zvířátka, ujasnili jsme si pojem samec, samice, mláďátko a kde můžeme dané zvířátko chovat a jakému užitku jej máme.

Jako každé ráno, po ranním uvítacím rituálu si pěkně zvesela zacvičíme, zatančíme nebo zazpíváme, abychom se dobře rozproudili. Po velmi chutných, s láskou připravených od naší tety Renatky, svačinkách se pouštíme do různých skupinových aktivit, někdo pracuje u stolečku a výtvarně se zdokonaluje, někdo staví ze stavebnice Kaply domečky či různé dřevěné příbytky pro zvířátka, jiný zase prochází pomocí Albi knihy obrázky se zvířátky.

A protože jsme se konečně dočkali teplejšího počasí a už i sluníčko se nám ukázalo, trávili jsme hodně času na naší školkové zahradě.  Děti si vybíraly aktivity dle své vlastní volby a fantazie, například jízda na kolech či odrážedlech, samozřejmě s ochrannými prvky, je velmi žádaná, ale takové pískoviště, které jsme si dlouho nemohli díky chladnému počasí dopřát, tak to je k nezaplacení.  Pro jemnou motoriku jsou hry v písku skvělé, děti rozvíjí i svoji představivost, děvčata tvoří různé bábovičky, které pak zdobí, jako dortíčky, kluci zase v písku vytváří různé cesty a tunely pro autíčka. Některé děti zaujme i práce paní učitelek a velmi rády a ochotně pomohou s natíráním vyvýšených záhonů či dosypávání hlíny do záhonů. Jsme opravdu moc velmi rády, že se děti chtějí zapojit i do činností dospělých, ony pak dostávají pocit důležitosti a sounáležitosti.

Čeká nás další prodloužený víkend, v dohlednu je i krásné počasí, které vybízí k pěknému výletu, tak Vám všem přejeme, abyste si ho užili v poklidu a hlavně bez stresu.

Mějte se krásně a v úterý zase na viděnou.

Hanka, Dáša, Ája a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko