Rodiče vítáni

U maminky je dobře II. týden od 13. do 17. 5. 2024

Sluníčko vysvitlo maličko, volá chlapečku, holčičko… pospěšte si děti, můžete si hráti…

Je tady nový pracovní týden pojďme si ho společně hezky užít a spoustu krásných okamžiků zažít 🙂

Pokračujeme v tématu z minulého týdne „ U maminky je dobře“. Tentokrát jsme se zaměřili také na maminky, ne však ty lidské, ale na ty zvířecí. Stejně jako lidé, tak i zvířátka tvoří rodinu. Pomocí didaktických obrázků jsme se seznámili s hospodářskými zvířaty, s jejich správnými názvy a jaký užitek pro člověka mají. Děti měly za úkol sestavit svoji vlastní zvířecí rodinku – koza, kozel, kůzlátko, nebo ovce, beran, jehňátko atd.

Úterní den byl pro nás výletní – již v 8.30 hod jsme nazuli botičky, nasadili batůžky a vyrazili směr Kostelec u Křížků. Cestou jsme si prozpěvovali známé písničky, aby nám cesta rychleji utekla. Nemusíte mít strach, dělali jsme různé zastávky. Ta první byla určená svačince, protože nám při tom pochodování pěkně vyhládlo. Další zastavení na nás čekalo u rybníka v Kostelci u Křížků, kde jsme pozorovali kačenky a lysky. Řekli jsme si, čím se živí, jak se říká mláďátkům, čím je pokryto jejich tělo a jak je možné, že se udrží na hladině.
Vrcholem našeho výletu byl nákup zmrzlinky dle výběru dětí v Žabce, kterou si děti s dopomocí paní učitelky samostatně zakoupily a s velkou chutí na nedalekém hřišti zbaštily. Zbyl nám i čas na hrátky a dovádění na dětském hřišti, kde se dětem velmi líbilo. Opravdovým zážitkem pro některé děti byla zpáteční jízda autobusem z Kostelce na Želivec. Vše jsme zvládli na jedničku s hvězdičkou a děti si zaslouží velikánskou pochvalu.

Středu jsme pojali výtvarně. Děti kreslily akvarelovými pastelkami hlavu kočičky. Rozvíjeli jsme nejen fantazii dětí, ale také jsme dbali na správný špetkový úchop a posed u stolu. Před vstupem do ZŠ je velmi důležité, aby si děti tento správný úchop tužky upevnily. Prosíme proto, při společném kreslení v domácím prostředí, zaměřte se na to, jak Vaše dítě drží tužku a popřípadě děti opravujte. Děkujeme za spolupráci.

Předposlední den byl ve znamení zkoušky pozornosti. Obrázky se zvířátky byly ukryty do dřevěné didaktické tabule. Zadání ke splnění úkolu bylo zapamatovat si, pod kterým políčkem se jaké zvířátko skrývá. Děti tahle hra „na schovávanou“ opravdu moc baví, jednak procvičují pozornost, prostorovou orientaci, ale především paměť.

A je to tu, pátek se dostavil i do našeho mraveniště. Je hrací, jako vždy, ale co nás tento den ještě čekalo, kromě našeho ranního rituálu, bylo závěrečné hodnocení tohoto týdne. Děti měly prostor pro vyjádření, co se komu líbilo, či nelíbilo, nicméně Vám můžeme s radostí říci, že dětem se tento společně strávený týden velmi líbil, hlavně ta zmrzlinka na našem malém dopoledním výletíku, byla nejlepšíJ.

Přejeme Vám krásný a pohodový víkend a v pondělí 20. 5. se na Vás všechny budeme zase mooooc těšit.         Ája, Lucka, Dáša a Renatka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko