Rodiče vítáni

Ve zdravém těle zdravý duch (16.1. – 20.1.)

Tento týden přinesl téma „VE ZDRAVÉM TĚLĚ ZDRAVÝ DUCH“.

A abychom si to zdravé tělíčko udrželi, musíme sportovat a mít pravidelný pohyb. A kde je nejvíce pohybu, no přeci na olympiádě! A tak jsme se rozhodli v naší školičce uspořádat, jako každý rok, zimní olympijské hry.

První den bylo třeba naším nejmenší Mravenečkům vysvětlit, co taková olympiáda vůbec znamená, protože pro některé byl tento pojem úplně novým. Co jsou to olympijské kruhy, proč mají každý jinou barvu, kdo se olympiády účastní a jaké druhy zimních sportů známe.

Pracovali jsme každý den s mapou světa, na které jsme si ukázali, kde se nachází Amerika, Afrika, Evropa, Asie a Austrálie a jakou barvu na olympijských kruzích každý světadíl znázorňuje.

Pomocí kartiček různých druhů sportů a didaktické tabule jsme si procvičili svoji fotografickou paměť. Pověděli jsme si, jaké vybavení a náčiní potřebuje sportovec mít, např. při lyžování, při hokeji nebo při krasobruslení.

Výtvarně jsme také pracovali na plné obrátky, náš zimní obrázek se sportovní disciplínou je k vidění na nástěnce v šatně. Poznáte, jaký sportovec na se obrázku objevil?

Pravidelně jsme se každý den v dopoledních hodinách potkávali s našimi kamarády z ostatních tříd na naší školkové zahradě, kde jsme si společně zasportovali a zafandili. Atmosféra byla úžasná, připadali jsme si, jako na opravdové olympiádě.

Jistě Vás zajímá, s jakými disciplínami Vaši malí Mravenečci zápasili.

Pondělí bylo pro nás v barvách modré( Evropa) a děti společně s paní učitelkami zahájili Olympijské hry ve Sluníčku, zažehly pochodeň a poslechly si státní hymnu. Poté již všichni na start a hurá – dvobob a klasické lyžování čeká.

Úterý – naše oblíbená sluníčková barva „žlutá“ ( Asie ) – pokračujeme a statečně bojujme s další disciplínou – skok z můstku a slalom zvládli všichni na výbornou.

Černá středa – sice to zní trochu strašlivě, ale pro nás to byl další sportovní den. Ve znamení Afriky jsme se statečně poprali s disciplínou krasobruslení a v hokeji.

Zelený čtvrtek ( Austrálie ) – poslední disciplína našich OL, a víte jaká? No biatlon přeci…. To jsme se teda zapotili.

A máme tady pátek, červená barva značí veliký světadíl Ameriku a naši malí sportovci se loučí se sportovním kláním a zhasínáme pochodeň. Všechny děti byly odměněny za své obrovské úsilí medailemi, které jim udělaly velikou radost a vykouzlily jim úsměv na rtech. A nás paní učitelky hřálo u srdce to, že všechny děti hrály fair play a vzájemně se povzbuzovaly k lepším výkonům.

Našim malým olympionikům a jejím rodičům přejeme krásný víkend, plný pohody naplněných příjemnými zážitky a v pondělí 23.1. se na vás všechny budeme těšit.

Ája, Dáša, Hanka a Renča

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko