Rodiče vítáni

Ve zdravém těle zdravý duch 23.1. – 27.1.2023

V týdnu od 23.-27.1.2023 jsme se i nadále věnovali tématu „ Ve zdravém těle zdravý duch“. Tentokrát jsme však blíže prozkoumávali lidské tělo, části lidského těla – kde máme oči, k čemu slouží, kde máme ruce, kolik jich máme a kolik prstíku na každé máme, nahlédli jsme prostřednictvím demonstračních obrázků na lidskou kostru a ukázali si, kde jakou kost ve svém těle nalezneme.

Velkou zábavou pro naše nejmenší Mravenečky byla hra na lékařeJ. Dětem byly určeny role, lékaře, zdravotní sestřičky, záchranáře nebo zraněného a učili se tak poskytnout první pomoc, obvázat poraněnou ruku nebo nohu. Důležitá telefonní čísla záchranných složek se jim ještě trochu pletou, tak Vás maminko a tatínku prosíme, zopakujte to s nimi znovu. Přeci jen, jak se říká, opakování je matka moudrosti a nikdy nevíte, kdy bude potřeba jedno z čísel 150, 155 nebo 158 použít.

Úterní dopoledne nám bylo zpříjemněno hudebním vystoupením paní Hamajdové, které se konalo u našich Berušek, a tak měli naši malí Mravenečci příležitost se potkat s kamarády z ostatních tříd a společně jsme si tak zatančili a zapívali.

Středa patřila našim zdatným bruslařům, kteří pokračují v druhém kole školičky bruslení na zimním stadionu ve Velkých Popovicích. My ostatní jsme navštívili naši školkovou zahradu, kde jsme si užili prima dopoledne a věnovali se tak hrám na sněhu, kterým je teď naše zahrada pokryta. Učili jsme se válet sněhové koule a pokusili jsme se postavit sněhuláka.

Čtvrtek byl pro nás také zajímavý. Nejprve jsme si vlastními silami připravili ovocný salát, z různých druhů ovoce, které si děti přinesly. A věřte nebo ne, opravdu se nám moc povedl, všechno se snědlo, to znamená, že jsme výborní kuchaři J. Také nás navštívili instruktoři ze školičky bruslení a strávili tak s námi celé dopoledne, dováděli, skotačili a vymýšleli pro nás pohybové hry, u kterých jsme se tedy řádně zahřáli, takže nám ani to chladné počasí nevadilo, hlavní je, že byla legrace a dětem se sportovní aktivity líbily.

A máme tady zase páteček.  Jak pro děti, tak i pro nás dospěláky je to den, na který se všichni těšíme, znamená totiž, že přichází víkend, dva dny volna, pohody a odpočinku. Ve školce jsme páteční dopoledne strávili hrou a aktivitami dle vlastního výběru a Vám všem přejeme, abyste nadcházející víkend strávili také dle Vašich představ.

A nezapomeňte na pohyb, ten je totiž zdravý!

Mějte se krásně

Hanka, Ája, Dáša a Renatka.

P.s. všem nemocným Mravenečkům přejeme brzké uzdravení!!!

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko