Rodiče vítáni

Velikonoce 11.4. – 14.4.2022

V tomto týdnu jsme si s dětmi přiblížili oslavy velikonočních svátků. Pojmenovali jsme si dny před Velikonocemi a děti si na modré pondělí vytvořily krásné kraslice pomocí semínek a vyzkoušely i ubrouskovou techniku.
V ranních kruzích jsme si s dětmi povídali o symbolech jara a Velikonoc. Proč kluci chodí s pomlázkou a děvčata malují vajíčka. Jak probíhají velikonoční svátky u vás v rodinách a jak se slavili dříve na vesnicích.
Na šedivé úterý v naší školce proběhl velikonoční jarmark. Doufáme, že se Vám líbil a něco hezkého jste si také odnesli domů. Všem moc děkujeme za účast, za podporu, za Vaše výrobky, které jste na jarmark věnovali a také za peníze, které jste darovali 🙂 Výtěžek z jarmarku bude použit na rozvod dešťové vody po celém areálu zahrad mateřské školy.
Na škaredou středu jsme s dětmi při pohybové hře na kominíky pořádně vymetli komíny. Celý den jsme se usmívali a radovali, abychom se celý příští rok neškaredili. Převyprávěli jsme si pohádku O kouhoutkovi a slepičce. Vyjmenovali jsme postavy a vysvětlili jsme si, kdo je švec a kdo švadlena. Také jsme se zamysleli nad tím, kdo se v pohádce zachoval správně a kdo ne. Vysvětlili jsme si pojem lakomství a proč je tak důležité, abychom se k sobě chovali hezky a měli se rádi.
Počasí nám tento týden přálo, a proto jsme nejvíce času trávili na naší zahradě, kde jsme si hráli, jezdili na kolech, hrabali se v písku, starali se o naše květiny a zasetá semínka ředkviček.

Alena

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko